Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-25 07:52:09

mp
Člen/ka

Souhrný doklad

Dobrý den, prosím o radu.Jsem OSVČ - nákup, prodej. Chtěla bych vědět, jestli výdaje, za které nakupuji kosmetické výrobky musím do peněžního deníku zapisovat jednotlivě, nebo stačí ke konci roku spočítat výdaje podle dokladů /mám založené / a zapsat jedním zápisem. Děkuji moc za odpověd.

Offline

 

#2 2009-05-05 01:12:33

Zdena
Moderátorka

Re: Souhrný doklad

Způsob evidence příjmů a výdajů si zvolte tak, jak vám bude vyhovovat. Peněžní deník vůbec nemusíte vést, jestli máte založené výdajové doklady, tak je sečtěte a to bude stačit. Totéž můžete udělat s příjmy a obejdete se i bez peněžního deníku:-)

Offline

 

#3 2009-05-17 15:54:02

olda2
Člen/ka

Re: Souhrný doklad

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je možné používat v daňové evidenci doklady, které obsahují více položek, z nichž ale jen některé (např. jedna) je použita jako náklad na podnikání? (samozřejmě zahrnu do daňové evidence jen odpovídající částku příslušných položek)
děkuji

Offline

 

#4 2009-05-17 18:16:24

Zdena
Moderátorka

Re: Souhrný doklad

Ano, je to možné.

Offline

 

#5 2009-05-17 21:10:54

olda2
Člen/ka

Re: Souhrný doklad

děkuji za odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB