Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » "zaměstnanec" na žl - jak ochránit know how?

#1 2009-05-14 13:32:33

anii
Člen/ka

"zaměstnanec" na žl - jak ochránit know how?

Dobrý den,

mám takový zvláštní dotaz:
Pro zjednodušení: člověk A uzavřel smlouvu s jednou firmou a může od ni nakupovat věci, ty chce člověk A dal prodavat, má na to ŽL. Ale sám nestíhá, takže by rád vzal člověka B, který by ty věci nabízel za něj. Člověk B na to má také ŽL. Jak podchytit, aby člověk B nemohl sebrat člověku A jeho nápad a uzavřít s firmou sám smlouvu a prodávat sám na sebe? Máte nějakou radu? Když se lidé na ŽL nesmějí zaměstnávat, jak an to tedy, a jaké by potom plynuly člověku A povinnosti vůču člověku B? Děkuji

Offline

 

#2 2009-05-14 18:21:32

Re: "zaměstnanec" na žl - jak ochránit know how?

Leda snad nějakou smlouvu o mlčenlivosti s přesně uvedenými finančními sankcemi, záleží jak moc si svého nápadu ceníte, text smlouvy bych konzultoval s právníkem, který se specializuje na obchodní právo resp. rozumí i vašemu oboru. Konzultaci odhaduji na 5000-10.000 Kč.

A nebo si ten nápad patentujte :-)

Offline

 

#3 2009-05-15 09:05:06

anii
Člen/ka

Re: "zaměstnanec" na žl - jak ochránit know how?

Hezký den,
už jsem to s právničkou konzultovala, přece jen mi to nedalo. Lze to provést na mandátní smlouvu s podmínkami jako že 12měsíců po ukončení smlouvy nemůže pracovat se stejným dodavatelem..

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » "zaměstnanec" na žl - jak ochránit know how?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB