Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-11 08:00:46

flidrova.petra
Host

Zařazení do odpisové skupiny

Dobrý den,
nejsem si jistá se zařazením majetku do odpisové skupiny. Jedná se o rýpadlo-nakladač.

V Příloze č. 1 jsem našla následující položky, které by asi přicházely v úvahu.
(2-34) Stroje pro zemní práce....... kromě kolesových rypadel a zakladačů
(2-35) Ostatní stroje pro zemní práce......
(3-33) Jen: rypadla kolesová a zakladače

Mám zařadit majetek do II. nebo III. skupiny?

Děkuji předem za Vaši odpověď.

Petra

 

#2 2009-03-29 23:52:42

Zdena
Moderátorka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Zařadila bych do 2. odpisové skupiny

29.52.3 Ostatní stroje pro zemní a stavební práce

Offline

 

#3 2009-05-01 09:22:15

aneleh.m
Člen/ka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Dobrý den, mám problém se zařazením do odpisové skupiny  - kam zařadit : tiskárna Mutoh  - tiskne plněbarevné plakáty, bannery, backlity, POS displeje, písma a nálepky :
Odpisová skup. 1  - 30.0 Kancelářské stroje a počítače nebo
odpisová s. 2  - 29.56 Ostatní účelové stroje (kromě strojů pro domácnost)
zejména: - stroje pro tisk, brožování a vazbu knih a ofsetové tiskařské stroje v SKP 29.56.1

děkuji za odpověď

Offline

 

#4 2009-05-02 00:44:41

Zdena
Moderátorka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Podle vysvětlivek k SKP se do kancelářských strojů dají zařadit tiskárny a plotry pro počítače, dále se sem řadí fotokopírovací přístroje s optickým nebo kontaktním systémem, a termokopírovací přístroje - fotokopírky bez ohledu na metodu (tepelné kopírování, diazokopírování, elektrokopírování, modrotisk),rozmnožovací stroje hektografického typu (cyklostyly a alkoholové kopírky); adresovací stroje a stroje na vytlačování adres nebo značek do destiček a štítků; různé stroje na zpracování pošty; stroje na počítání a balení mincí nebo bankovek; rozdělovače bankovek; stroje na vyplňování a podpisování šeků; kancelářské sešívací stroje; dírkovací přístroje; přístroje ke skartaci důvěrných spisů
.... docela by mě zajímalo, zda je možné koupit cyklostyl, snad jedině vyloupit muzeum:-)

Když se zahloubáte do vysvětlivek k ostatním účelovým strojům, tak nebudete o moc moudřejší. Kopíruji:
29.56.14 Ostatní tiskařské stroje kromě kancelářského typu
Zahrnuje: různé tiskařské stroje (rotační nebo válcové) a pomocná tiskařská zařízení, hlubotiskové stroje a přístroje
Zahrnuje též: stroje pro potisk textilií, obalů atd.
Nezahrnuje: fotokopírky bez ohledu na metodu (tepelné kopírování, diazokopírování, elektrokopírování, modrotisk) (30.01.21) zařízení na rozmnožování ofsetem po jednotlivých listech A4 (30.01.22)
...... a teď si vyberte. Podle mého názoru se  tiskárny Mutoh  přece jen více blíží tiskařskému stroji, než kancelářskému.

Navrhuji Mutoh vrátit, nebo prodat a místo něho koupit kombajn, parní turbínu, nebo řídící systém řízených střel, ty zatřídíme snadno:-)

Offline

 

#5 2009-05-05 08:39:08

sedmikraskai
Člen/ka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Dobrý den,

nejsem si jistá, do jaké odpisové skupiny zařadit následující majetek. Váhám mezi 1. a 2. odpisovou skupinou. Jedná se o komunikační zařízení  - systém Čekárna. Pořídila si to paní doktorka ke komunikaci s pacienty, kteří čekají v čekárně. Systém se skládá z ovládacího pultu+displeje, komunikačního softwaru, elektromagnetického zámku, informační tabule k displeji, informační tabule k čekárně a stojánku pod pult.  Moc děkuji za jakýkoliv názor.

Offline

 

#6 2009-05-09 21:47:08

Zdena
Moderátorka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Komunikační zařízení (stejně jako řadu jiných poměrně běžných a potřebných předmětů) v SKP nenajdete. Podle mého názoru ale nic nezkazíte zařazením do OS 2. Doba odpisování by se mohla výrazně zkrátit - pročtěte návrh § 30a ZDP ve sněmovním tisku 768/0 zde:
http://www.psp.cz/archiv2/cdrom/2006ps/ … 076800.htm
Návrh zatím prošel jen prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR.

Offline

 

#7 2009-05-14 19:36:03

aneleh.m
Člen/ka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Zdena napsal(a):

Podle vysvětlivek k SKP se do kancelářských strojů dají zařadit tiskárny a plotry pro počítače, dále se sem řadí fotokopírovací přístroje s optickým nebo kontaktním systémem, a termokopírovací přístroje - fotokopírky bez ohledu na metodu (tepelné kopírování, diazokopírování, elektrokopírování, modrotisk),rozmnožovací stroje hektografického typu (cyklostyly a alkoholové kopírky); adresovací stroje a stroje na vytlačování adres nebo značek do destiček a štítků; různé stroje na zpracování pošty; stroje na počítání a balení mincí nebo bankovek; rozdělovače bankovek; stroje na vyplňování a podpisování šeků; kancelářské sešívací stroje; dírkovací přístroje; přístroje ke skartaci důvěrných spisů
.... docela by mě zajímalo, zda je možné koupit cyklostyl, snad jedině vyloupit muzeum:-)

Když se zahloubáte do vysvětlivek k ostatním účelovým strojům, tak nebudete o moc moudřejší. Kopíruji:
29.56.14 Ostatní tiskařské stroje kromě kancelářského typu
Zahrnuje: různé tiskařské stroje (rotační nebo válcové) a pomocná tiskařská zařízení, hlubotiskové stroje a přístroje
Zahrnuje též: stroje pro potisk textilií, obalů atd.
Nezahrnuje: fotokopírky bez ohledu na metodu (tepelné kopírování, diazokopírování, elektrokopírování, modrotisk) (30.01.21) zařízení na rozmnožování ofsetem po jednotlivých listech A4 (30.01.22)
...... a teď si vyberte. Podle mého názoru se  tiskárny Mutoh  přece jen více blíží tiskařskému stroji, než kancelářskému.

Navrhuji Mutoh vrátit, nebo prodat a místo něho koupit kombajn, parní turbínu, nebo řídící systém řízených střel, ty zatřídíme snadno:-)

Dobrý den, děkuji za Váš čas se zabývat výše uvedenou problematikou a tímto Vám potvrzuji, že Mutoh je zařazen do odp.skupiny 2 od firmy, která má registrovanou živnost na zařazování do skupin.
S pozdravem Aneleh

Offline

 

#8 2014-11-19 10:25:18

majahra
Člen/ka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Prosím, kde zařadit stroj UNC 060 - tzv. bobek. Díky

Offline

 

#9 2015-03-08 20:31:17

jirkavot
Člen/ka

Re: Zařazení do odpisové skupiny

Dobrý den, nedaří se mně najít informaci, do které skupiny pro odpisy mám zařadit laminátovou plovoucí podlahu, která je položena na stávající koberec ( není pevně spojena s podlahou , jen volně položena, jestli to má nějaký vliv ). Jsem nájemcem v nebytovém prostoru a mám písemnou dohodu s pronajímatelem, že podlahu dělám na mé náklady.Podlaha stála cca 50 000 Kč. Předem děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB