Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-05-05 21:39:41

honza
Člen/ka

ústní dohoda

Dobrý den.
Mám takový problém. Jsem zaměstnán ve firmě a jen tak někdy si přivydělám renovací parketových podlah(nemám ŽL). Asi před půl rokem jsem byl požádán majitelem firmy podlahového studïa, který se renovací nezabývá, jestli bych zrenovoval podlahu v jedom penzionu. Souhlasil jsem a za domluvenou odměnu (20000kč), kterou mi měl vyplatit majitel studia, ne ponzionu, jsem to provedl. Po předání hotové práce mi byla vyplacena hotovost 19200kč. Faktura samozřejmě žádná neexistuje(nejsem živnostník). Nyní mi byl doručen reklamační protokol majitelem studia, že na penzionu je z podlahou něco v nepořádku a že to chce opravit, nebo to opraví on a fakturu za práci mi pošle. O jaký problém jde vím, ale rozhodně to není mojí vynou.
Jen jsem se chtěl zeptat jestli, když to neopravím a on to udělá a pošle mi fakturu, budu ji muset zaplatit, nebo já jsem mimo hru, když jsem to provádel na černo a neexistuje doklad.
Je to trochu složitější, ale doufám, že tomu trochu porozumíte a poradíte mi co s tím.
Mnohokrát děkuji za odpověd´.

Honza

Offline

 

#2 2009-05-06 13:09:34

Re: ústní dohoda

Především by bylo třeba zjistit, o jaký smluvní vztah se jednalo.

1) buď šlo o Dohodu o provedení práce ústní formou, pak jste byl jeho zaměstnanec (a odměnu zdanil on), nebo

2) o smlouvu o dílo dle občanského zákoníku, pak jste byl dodavatel (odměnu jste si zdanil sám).

Nevím ale, zda se (v prvním případě) vztahuje odpovědnost za škodu dle zákoníku práce i na DPP.

Ve druhém případě by měl objednatel dílo řádně reklamovat a vy byste se měl k reklamaci vyjádřit.

Podle toho, co popisujete asi šlo o smlouvu o dílo (byl vám doručen reklamační protokol). Pak byste se měl písemně vyjádřit, že reklamaci neuznáváte a uvedené vady jste nezpůsobil vy.

Offline

 

#3 2009-05-06 20:08:21

honza
Člen/ka

Re: ústní dohoda

Děkuji Vám za rady.
Myslím,že on to určitě nedanil. A když jsem mu sdělil datum a čas kdy se teda na to přijedeme podívat, tak se tam nikdo neukázal, aby nám umožnil vstup do penzionu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB