Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

#1 2009-05-03 22:59:51

jiji
Člen/ka

Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

Dobry den, rad bych se zeptal- minuly tyden jsem si registroval volnou zivnost(u ktere nebudou velike obraty a zisky), kterou budu mit ke svemu hlavnimu zamestnani, kde beru cca. prumerny plat v CR.

Rad bych se zeptal- kam vsude se mam zaregistrovat? Zivnostensky urad mi poslal registraci na financni urad, ale vzhledem k tomu, ze je to podnikani vedlejsi cinnosti, urednice netusila, jak to mam udelat se socialnim a zdravotnim pojistenim a odkazala me, at si to zjistim.

Muzete mi prosim poradit, na jake urady jeste zajit, pripadne nelze-li to udelat pouze elektronicky nebo postou? Nikde na internetu jsem nenasel nejakou konkretni radu k podnikani vedlejsi cinnosti.

Dekuji

Offline

 

#2 2009-05-04 12:18:42

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

Koukám, že Centrální registrační místo vůbec nefunguje. Být vámi, bych podal stížnost na konkrétní úřad ministerstvu průmyslu. Jinak CRM nebude fungovat nikdy :(

OSSZ bude asi chtít vidět pracovní smlouvu, kterou doložíte, že jste vedlejší OSVČ. Více najdete zde: http://jakpodnikat.cz/socialni-pojisten … innost.php

Offline

 

#3 2009-05-04 12:22:00

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

Určitě se ale na OSSZ a zdravotní pojišťovně přihlašte do 8 dnů, ať nemáte problémy. Taky si myslím, že se budete muset zaregistrovat i na FÚ, protože ŽÚ pouze posílá FÚ pouze oznámení, ale nikoli přihlášku.

Offline

 

#4 2009-05-04 12:23:36

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

Můžete všechny přihlášky na ŽÚ, FÚ, ZP, OSSZ učinit elektronicky vyplněním této aplikace: http://www.rzp.cz/elpod.html

Ale musíte mít elektronický podpis.

Offline

 

#5 2009-05-04 13:29:10

marcoo
Člen/ka

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

dnes je to 7 dní co jsme se registroval na ŽÚ  a dnes jsem šel na sociální a zdravotní. Na zdravotním v pohodě ale na sociálce mě zdupala že jsme měl přijít okamžitě, že jinak mi poběží penále atd atd. Jinak náš ZÚ  se chvástá CRM ale vše si musíte oblítat sami. Takže registr na ......... víte co.

Offline

 

#6 2009-05-04 16:44:56

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

Moc vás prosím, abyste podal stížnost nadřízenému orgánu, kde věcně popíšete uvedené skutečnosti.

Není to kverulantství, ale ten systém je třeba evidentně ještě vylaďovat.

Nemůžeme my doplácet na to, že si úřady vymýšlí nesmysly, ale sankcionováni jsme my.

Stěžovat si na internetovém fóru ničemu nepomůžete.

Offline

 

#7 2009-05-04 17:16:58

jiji
Člen/ka

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

dekuji. Obeslal jsem vsechny urady vcetne financniho e-mailem. Kolega mi rikal, ze na pojistovnu vubec nemusel, ze stacilo poslat dopis, kdyz to mel na vedlejsi cinnost... Je to hruza.

Offline

 

#8 2009-05-11 10:17:05

Nela
Člen/ka

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

A to fakt stačil kolegovi jen dopis? Nemusel dokládat, že má zaměstnání (hlavní činnost)???

Offline

 

#9 2009-05-11 12:16:04

Zdena
Moderátorka

Re: Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

Jestli jsem správně pochopila zákon o pojistném, tak od roku 2009 stačí odevzdat potvrzení o zaměstnání (výše příjmů už nehraje roli) nepozději při podání přehledu za rok 2009. K potvrzení přihlédnou při stanovení záloh zpětně, takže už nebudou vyměřovat penále i ze záloh, které jste vůbec nemusela platit.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Založení volné živnosti jako podnikání vedlejší činností

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB