Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-04-30 07:39:39

marcoo
Člen/ka

Název - jméno pobočky

Dobrý den. Mám dota ohledně názvů a jmen. Chtěl bych mít v názvu něco, co vystihuje mou činnost. Je toto reálné, založit si pod tímto jménem např WWW stránky, nechat si vyrobit razítka? Nebo musím uvádět pouze své jméno? Pod kterým jsem registrován? Nebo může být jaký koliv jiný název, ale moje IČO ? děkuji za informaci

Offline

 

#2 2009-05-02 19:45:12

OwnerD
Člen/ka

Re: Název - jméno pobočky

Taky bych rad znal odpoved na tuto otazku :)

Offline

 

#3 2009-05-02 22:14:43

marcoo
Člen/ka

Re: Název - jméno pobočky

zřejmě se odpovědi nedočkám. Zatím mi toto nikdo nebyl schopen vysvětlit. Dokonce ani paní na Živnostenském úřadě, kde by to měl být její každodenní chleba.

Offline

 

#4 2009-05-03 15:01:44

Re: Název - jméno pobočky

Na fakturu v části Dodavatel musíte vždy psát přesně to, co máte zaregistrováno v živnostenském listu (výpisu z živnostenského rejstříku), viz www.rzp.cz, tam se najděte a uvidíte. Tzn. jméno a příjmení, adresu, IČ.

Můžete ale někam do rohu faktury klidně uvádět své logo, nebo obchodní jméno, pod kterým vystupujete. Webové stránky a razítka můžete mít jaké chcete, ale nezapomeňte přidat na webu stránku Kontakty a na ní uvést všechny povinné údaje o provozovateli podle §13a obchodního zákoníku.  Tzn. jméno a příjmení, adresu, IČ, info o zápisu do živnostenského rejstříku.

Jako příklad, aby vám to bylo jasné, uvedu firmu Miniprof, která funguje už od roku 1988, ale není to eseróčko, ale podnikatel-fyzická osoba:
http://miniprof.cz/index.php?option=com … ;Itemid=41

Offline

 

#5 2009-05-03 22:14:09

marcoo
Člen/ka

Re: Název - jméno pobočky

díky díky díky a ještě jednou díky. Konečně plnohodnotná odpověd

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB