Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-01-28 14:07:16

Franta
Host

Danění paušálem

Prvním rokem podnikám. Rozhodl jsem se své výdělky danit paušálem. Někde jsem četl, že když chci danit paušálem, musím do ohlásit do konce ledna na FU, je to pravda ?


Dovolila jsem si přesunout váš dotaz, v tomto tématu mu bude lépe:-)
Rozlišujeme mezi daní, stanovenou paušální částkou podle § 7a zákona o daních z příjmů a mezi uplatňováním výdajů procentem z příjmů, takzvanými paušálními výdaji. V prvním případě je nutné podat žádost o stanovení paušální daně do konce ledna. Ve druhém případě nic předem nehlásíte. Pokud jste ale v předchozím roce uplatňoval skutečné výdaje a vykázal jste pohledávky, nebo zásoby, pak je třeba podat dodatečné daňové přiznání za tento předchozí rok - udělat pořádek před přechodem na paušál. Více v ostatních příspěvcích.

 

#2 2008-02-11 13:27:22

Josef
Host

Re: Danění paušálem

Dobrý den,
začal jsem s podnikáním v říjnu roku 2007. Živnost mám na obor - zámečnictví a dokončovací práce. Nevím, zda jsem nepromeškal žádost o platbu výdajů paušálem. Rád bych Vás požádal o informace, jak postupovat s výdaji. Nemám skoro žádné a rád bych uplatnil paušální výdaje. Je to možné?
Děkuji

Pepa

 

#3 2008-02-11 13:47:43

Zdena
Moderátorka

Re: Danění paušálem

Paušální výdaje můžete v daňovém přiznání za rok 2007 uplatnit bez jakékoliv žádosti. Výši procenta (ve vašem případě půjde zřejmě o různá procenta) určíte podle druhu příjmů. Pokud máte dva ŽL - jeden na řemeslnou živnost zámečnictví a druhý na živnost volnou dokončovací stavební práce - pak z příjmů ze řemeslné živnosti můžete uplatnit výdaje ve výši 60% a z dokončovacích stavebních prací 50%.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB