Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-14 18:30:52

trundis
Člen/ka

Přechod na paušál a zásoby.

Dobrý den,

chtěl bych se ujistit v jedné otázce. V polovině roku 2007 jsem začal podnikat při zaměstnání. Při podání DP za rok 2007 jsem skončil se ziskem cca 2500 kč a uvedl jsem v tabulce D - zásoby na konci období v hodnotě  1000,- Kč. Vedl jsem daňovou evidenci. Jelikož se podnikání v roce 2008 trochu zvětšilo, uvažuji o přechodu na paušální výdaje odpočtem 50%. Je to pro me v této situaci jednodužší ( pronájem čistících strojů ). Takže otázka zní, zda musím podávat dodatečné DP za rok 2007 a zdanit těch 1000,- Kč v zásobách. Jiné závazky ani pohledávky jsem k 31.12.2007 neměl.

Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2009-03-18 00:15:30

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod na paušál a zásoby.

O jaké zásoby se jednalo?

Offline

 

#3 2009-03-18 17:14:47

trundis
Člen/ka

Re: Přechod na paušál a zásoby.

Zdena napsal(a):

O jaké zásoby se jednalo?

Jednalo se o speciální čistící prostředky, které dávám zákazníkům při pronájmu stroje na čištění.

Offline

 

#4 2009-03-19 23:38:00

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod na paušál a zásoby.

Myslela jsem, jestli jste náhodou do zásob neuvedl věc, například mobilní telefon, která není zásobou a nemusel byste ji dodaňovat. Ale, bohužel, budete muset podat dodatečné daňové přiznání. Té práce kvůli tisícovce:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB