Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-24 19:27:44

pivasek
Člen/ka

Potvrzení o zdanitelných příjmech od bývalého zaměst.

Zdravím,
prosím o radu. Od 3. čtvrtletí r. 2008 provozuji e-shop jako vedlejší činnost, takže si dělám sám daňové přiznání.
Do poloviny března jsem byl na hlavní pracovní poměr u jednoho zaměstnavatele a od druhé poloviny března až do současnosti už u jiného.
Od současného jsem potvrzení o příjmech dostal bez problémů, ale bývalý zaměstnavatel, který dělal problémy už i s ukončením pracovního poměru, odmítá potvrzení vydat (od něj jsem musel v březnu utéct, poslal poštou výpověď za hrubé poruš. prac. kázně). Když jsem řekl, že ze zákona musí, nepomohlo to.
Dá se s tím něco dělat? Vůbec netuším jakým způsobem postupovat a papír potřebuji co nejdříve, protože příští týden odjíždím do Francie. Do té doby musím přiznání podat.

Děkuji za každou odpověď.

Offline

 

#2 2009-02-26 16:24:20

Zdena
Moderátorka

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech od bývalého zaměst.

Zkuste se obrátit na finanční úřad, pod který spadá bývalý zaměstnavatel, se stížností na neplnění povinnosti plátce daně podle § 38j, odst. 3 zákona o daních z příjmů.

Také byste mohl podat svému správci daně žádost o prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání podle § 40, odst.6, zákona č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků. Důvodem žádosti může být právě neplnění povinností, které bývalému zaměstnavateli vyplývají ze zákona o daních z příjmů. Lhůtu vám mohou (ale nemusí) prodloužit maximálně o 3 měsíce, tedy do 30.6.2009.

Offline

 

#3 2009-03-15 19:26:02

pivasek
Člen/ka

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech od bývalého zaměst.

Díky za odpověď, dnes jsem se vrátil z dovolené, takže to v tomto týdnu zkusím nějak řešit. Jen mě ještě napadlo - když bych chtěl už mít přiznání z krku a použil bych údaje z výplatní pásky, stačilo by to?

Offline

 

#4 2009-03-17 22:31:17

Zdena
Moderátorka

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech od bývalého zaměst.

Pro začátek ano. Potvrzení o zdanitelných příjmech je ale povinnou přílohou daňového přiznání, takže vás FÚ o ně stejně začne dříve, či později uhánět.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB