Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-02 14:38:02

janafi
Host

Paušální výdaje u cestovní agentury

Dobrý den,
podnikám jako cestovní agentura, vedu dobrovolně podvojné účetnictví a ráda bych za rok 2008 uplatnila paušální výdaje. Bohužel si nejsem jistá, zda tento způsob zdanění je možný u mého předmětu podnikání - prodávám zájezdy za provizi od různých CK - prodávám jejich jménem a na jejich účet. Jde mi o to co je u mne "příjem" pro účel určení 50% výdajů - zda jen provize /zdanitelné příjmy/ či i přijímané platby za zájezdy od klientů - ty mi v účetnictví projdou jen jako průběžná položka.... bohužel jsem se setkala s nejednotnými názory jednotlivých daň. poradců, kdy jedni říkají, že můžu vykázat jen provize a někteří, že by mi mohla případná kontrola ze strany FÚ zahrnout všechny přijaté platby, tedy i od klientů za zájezdy. To by pak pro mne samozřejmě vůbec nebylo výhodné.
Děkuji za odpvěď

 

#2 2009-03-12 22:21:40

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje u cestovní agentury

Nevidím důvod, proč byste měla zdaňovat průběžné položky. Vaším příjmem podle § 7 ZDP je pouze provize.  Pozor, při uplatnění paušálních výdajů započítáváte jen příjmy (tedy provize, které vám byly ve zdaňovacím období zaplaceny bez ohledu na časovou souvislost), nikoliv výnosy.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB