Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-16 20:49:02

Jana17
Člen/ka

Dodatečné DP při přechodu z DE (2007) na výdaje procentem (2008)

Dobrý večer,

po přečtení příspěvků o přechodu na výdaje % bych Vás chtěla poprosit  i já o radu, týkající se vyplnění dodat. DPFO. Vyplním vše jako v řádném DPFO za rok 2007, označím dodatečné DP a vyplním : oddíl 6. Dodatečné DAP, jak se vyplní oddíl 7. Placení daně, kdy uvedu co zbývá doplatit (popř vrátit) ř.91 (vzniklý rozdíl oproti řádnému DAP), uvedu na ř. 84 úhrn sražených záloh ze závislé činn.? a kam uvedu již zaplacenou daň, která vyšla v původně odevzdaném DAP?? Moc díky Jana

Offline

 

#2 2009-02-18 00:08:36

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DP při přechodu z DE (2007) na výdaje procentem (2008)

Dodatečné na daň z příjmů už jsem dlouho nedělala. Pokud si vzpomínám, tak jsem oddíl
Placení daně pouze opsala z původního přiznání a daň, která byla na základě původního přiznání odvedena, jsem nikam neuváděla. Budete doplácet (nebo vám na žádost bude vrácena) částku, která vyšla v 6. oddílu.

Offline

 

#3 2009-02-18 11:40:18

Jana17
Člen/ka

Re: Dodatečné DP při přechodu z DE (2007) na výdaje procentem (2008)

Dobrý den, tak jsem dnes byla na FÚ, každá s referentek řekla něco jiného:)...jedna, že oddíl 7. vyplním podle původního DAP a uvedu celkovou častku co vyjde čili daň původní+doplatek a doplatím zbytek. Nikde nebude uvedena částka, která byla zaplacena. Druhá referentka byla mnohem fundovanější a řekla, že ten oddíl se nemusí vůbec vylňovat, je to jasné uz z oddílu 6. A pro úplnost k dodatečným přiznáním, když se přechází na výdaje procenty uvádím: vyplní se kompletní přiznání, ne jenom rozdíly, doplní se oddíl. 6, ten se vyplní navíc oproti původnímu přiznání. V roce 2008 se do příjmů pohledávky, závazky za rok 2007 neuvádějí, nevedou se ani v přímech nebo výdajích ani v oddíle E §23!!  V přehledech pro soc. a zdr. pojištění se naopak uvádějí v roce 2008 a a opravné přehledy za rok 2007 se nedělají. Tak to se mi podařilo zjistit, snad to aspoň někomu pomůže:-). Jana

Offline

 

#4 2009-02-18 22:20:25

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DP při přechodu z DE (2007) na výdaje procentem (2008)

No to je pravda, vyplnění oddílu 7 je zbytečné, vždyť všechny potřebné informace jsou obsaženy v přiznání a v oddílu 6.

Jani, děkuji za příspěvek a věřím, že určitě někomu pomůže.              Zdena

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB