Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-10-21 20:35:37

Michal1
Host

Provozovna

Dobrý den,

  obracím se na Vás s dotazem ohledně provozovny. Je možné založit provozovnu na základě nájemní smlouvy či je k tomu potřeba více? (písemný souhlas vlastníka, nějaké speciální smlouvy?). A dále, když už jsem  v tom, není snad problém mít provozovnu v jiné části země (české)?

Děkuji za odpověď.

 

#2 2008-10-21 20:37:30

Michal1
Host

Re: Provozovna

Ještě jsem opomenul podotknout,, že prostory byly dříve využívány cestovní kanceláří.
:)

 

#3 2008-10-26 20:43:09

Zdena
Moderátorka

Re: Provozovna

Stačí nájemní smlouva, nebo písemný souhlas vlastníka s užíváním prostor jako provozovny.
Zahájení a ukončení činnosti v provozovně se předem oznamuje ŽÚ. Provozovnu/y/  můžete mít kdekoliv. Měla by být způsobilá k provozování vaší konkrétní živnosti např. z pohledu plnění  norem hygienických, stavebních, požární bezpečnosti atd.

Offline

 

#4 2009-01-30 13:29:51

NIKKY
Host

Re: Provozovna

Dobrý den , měla bych dotaz - manžel je majitelem domu , ale sídlo firmy i trvalé bydliště má někde jinde . Chtěl by tento dům používat jako provozovnu další činnosti. Náklady  ( na opravu domu ) s tímto spojené může nárokovat ?  - jaký je prosím postup ..... Děkuji

 

#5 2009-02-03 21:48:51

Zdena
Moderátorka

Re: Provozovna

Vložit nemovitost do obchodního majetku.

Offline

 

#6 2009-02-05 21:12:10

speedy
Člen/ka

Re: Provozovna

Dobrý den, potřebuji upřímnou radu od odborníka. Na jaře se chystám otevřít sklad s plastovým (jenom plastovým) materiálem. V následujících dnech se chystám získat Živnostenský list. V tomto skladu bych rád plastový materiál i prodával. Na sklad mám uzavřenou nájemní smlouvu, ale prostory k podobnému účelu ještě nikdy používány nebyly a v podstatě nejsou ani zkolaudovány. Chci být i plátcem daně. Potřeboval bych prosím poradit, zda-li musím jako "provozovnu" uvádět skutečné místo skladu, ve kterém budu i prodávat nebo bude stačit, když uvedu pouze místo podnikání, které bude má domácí adresa, která však nemá s provozovnou nic společného? Rád bych se totiž vyhnul potencionálním nepříjemnostem, které by mohly přijít v důsledku toho, že sklad - prodejna nebude splňovat nějaké požadavky.
Ještě bych se rád zeptal, co (alespoň přibližně) bych musel splňovat, kdybych jako provozovnu uvedl onen zmiňovaný sklad? Ještě bych rád dodal, že nebudu mít žádné zaměstnance. Děkuji moc za odpověď. Je to pro mě velice důežité.

Offline

 

#7 2009-02-13 15:27:16

speedy
Člen/ka

Re: Provozovna

Odpovězte mi prosím...

Offline

 

#8 2009-02-14 01:18:32

Zdena
Moderátorka

Re: Provozovna

Žádný odborník se neozval, takže zkusím vyjádřit osobní stanovisko. Pro začátek stačí uvést na živnostenském úřadě místo podnikání (většinou to bývá adresa trvalého bydliště), odkud budete pouze plánovat a řídit své podnikatelské aktivity. Zřízení provozovny můžete oznámit později. Sklad materiálu nemusí být podle mého názoru hlášen jako provozovna, alespoň do chvíle, než ve skladu zahájíte přímý prodej spotřebitelům. Pokud by se jednalo o prodejní sklad, pak musí být zkolaudován. Bližší informace by vám měl podat stavební úřad.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB