Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-30 21:58:57

Ludek1
Člen/ka

Kdo má platit SD

Dobrý den ve vlatnictví mám vlek za NA o větší  hmotnosti jak 3.5 t sám nejsem podnikatel ani nevlatním ŽL. Tento vlek jsem zapůjčil bezplatně pouze za opravy a ůdržbu známému a zajímá mě kdo má platit SD./jsem zapsán TP/Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2009-02-01 00:25:07

Zdena
Moderátorka

Re: Kdo má platit SD

Silniční daň platí ten, kdo je zapsán v TP. Neuvedl jste ale zásadní informaci a to zda ten známý používá váš vlek k podnikání (ke své výdělečné činnosti). Pokud jste oba nepodnikající fyzické osoby, pak není nutné platit silniční daň.

Offline

 

#3 2009-02-01 11:55:31

Ludek1
Člen/ka

Re: Kdo má platit SD

Známý podniká  a vlek využívá pouze několik měsíců v roce / asi 6 měsíců v roce/ ostatní měsíce nejezdí.

Offline

 

#4 2009-02-02 00:56:21

Zdena
Moderátorka

Re: Kdo má platit SD

Navrhuji následující postup.

Pro rok 2008:
-    u přívěsu o povolené hmotnosti nižší, než 12 tun (hmotnost nad 3,5 t platí až od roku 2009), zaplatit daň pouze za měsíce, ve kterých byl používán k podnikání
-    u přívěsu o povolené hmotnosti vyšší, než 12 tun, zapůjčit vozidlo pouze na měsíce, ve kterých bylo používáno k podnikání, v ostatních měsících využít snížení sazby daně (100%) podle Pokynu D-270.

Pro rok 2009:
přívěs zapůjčit pouze na měsíce, ve kterých bude použit k podnikání. V ostatních měsících využít stoprocentní snížení sazby podle ustanovení § 6, odst. 9 zákona o dani silniční.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB