Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-01 10:34:45

petula
Člen/ka

Výpočet náhrady pohonných hmot

Dobrý den.. prosím o radu ohledně výpočtu náhrady za pohonné hmoty. Počet ujetých kilometrů je 29 365, průměrná spotřeba auta 6,9 l .. průměrná cena nafty 31,68 a náhrada za 1 km je 4,10 ... vyšla mi částka    184 580  Kč. Je můj výpočet správný? Zdá se  mi to hodně. Díky. Petra

Offline

 

#2 2009-02-01 11:15:07

petula
Člen/ka

Re: Výpočet náhrady pohonných hmot

Ještě bych se chtěla zeptat,  ... je nutné účtovat tyto náhrady pokud je podnikatel ve ztrátě? Pokud ano, co dělat když není v hotovosti na pokladně dostatek peněžních prostředků pro zaúčtování  tak velké částky /184580 Kč/. Petra

Offline

 

#3 2009-02-02 23:36:04

Zdena
Moderátorka

Re: Výpočet náhrady pohonných hmot

Celková náhrada (bez zaokrouhlování) mi vyšla na 184.585,54 Kč. Je to hodně, ale jenom základní náhrada dělá při tak velkém počtu ujetých km 120.396,50 Kč. Počítala jsem podle doporučeného vzorce - kopíruji z jiného příspěvku:
Publikace Cestovní náhrady 2007, nakladatelství Grada, autor Jaroslav Sedláček. Náhradu autor stanovil podle rovnice:
Náhrada = Spotřeba PHM * ujetá vzdálenost v km * cena PHM : 100

Uplatnění výdajů je pouze právem, nikoliv povinností podnikatele. Daňově si může uplatnit je část výdajů, zbytek může evidovat nedaňově. Pokud vedete daňovou evidenci, tak můžete cestovní výdaje zaevidovat jako nepeněžní operaci (uzávěrkovou úpravu výdajů) - bez pohybu finančních prostředků. Někdo tyto výdaje uvádí pouze v daňovém přiznání v tabulce E jako úpravu základu daně.

Offline

 

#4 2009-02-03 08:17:52

petula
Člen/ka

Re: Výpočet náhrady pohonných hmot

Moc děkuji za odpověď. Petra

Offline

 

#5 2009-02-03 13:58:17

Hanah
Člen/ka

Re: Výpočet náhrady pohonných hmot

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda musím platit SD za přívěsný vozík , který jsem celý rok nepoužívala ani k podnikání ale mám ho vložený do majetku firmy . Díky za odpověď a za toto diskuzní forum, dozvěděla jsem se tu spoustu infomací jste super.

Offline

 

#6 2009-02-05 01:21:23

Zdena
Moderátorka

Re: Výpočet náhrady pohonných hmot

Nemusíte. Předmětem daně jsou motorová vozidla a jejich přípojná vozidla, pokud jsou POUŽÍVÁNA k podnikání. Jiný režim platí pro vozidla, která mají nejvyšší povolenou hmotnost nad 3,5 tuny (v roce 2008 12 tun), ale to se vás netýká.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB