Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2009-01-28 23:02:54

gb
Člen/ka

Sil.daň - motocykl

Dobrý den. Firma koupila motocykl, zařadila ho do majetku firmy. Motocykly jsou od silniční daně osvobozeny v TP - kategorie L.  V přiznání k silniční dani za rok 2007 jsme tento motocykl neuvedli, protože na FÚ mi bylo sděleno, že motocykly se do přiznání neuvádějí - nemají kód druhu vozidla a jsou osvobozeny.

Pro rok 2008 jsem našla kód 9 - výše neuvedená. Prosím o radu zda se motocykly do přiznání uvádějí i když jsou osvobozeny. A jestli přiznání k siliniční dani za rok 2007 je chybně vyplněné.

Děkuji.

Offline

 

#2 2009-01-29 11:57:34

Zdena
Moderátorka

Re: Sil.daň - motocykl

Motocykly se do přiznání neuvádí a neuváděly se ani v minulosti.
Podle § 15/1 zákona o dani silniční se sice v přiznání uvádějí též vozidla od daně osvobozená, ovšem kromě vozidel uvedených v § 3 odst. 1 písm. a) a b).
Když taktně přehlédneme fakt, že § 3 nemá žádné číslované odstavce, tak se dopracujeme k písmenu a), u kterého jsou uvedena:  vozidla zpravidla s méně než čtyřmi koly zapsaná v technickém průkazu vozidla jako kategorie L a jejich přípojná vozidla,

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB