Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2007-10-12 09:15:10

janavk
Administrátorka

Autorský honorář

Dobrý den,
jsem zaměstnancem a v loňkém roce jsem si navíc vidělal určitou sumu na autorskou smlouvu. V daňovém přiznání jsem tuto sumu vyplnil v příloze 2 a uplatnil paušalní výdaje ve výši 40 % . Finanční úřad mi ale tvrdí, že jsem vyplnil přiznání špatně, že jsem tento příjem měl uvést v příloze 2 pod paragrafem 10 jako ostatní příjmy, kde ale nemohu uplatnit výdaje procentualně a musím tedy zaplatit větší daň. Prý bych musel mít živnostenský list, abych mohl uvést tento svůj příjem pod paragrafem 7, jak jsem to učinil. Děkuji (Lukáš)

Offline

 

#2 2007-10-12 09:16:03

janavk
Administrátorka

Re: Autorský honorář

FÚ pravdu neměl (a nakonec to uznal - Lukáš dal vědět mailem). Příjem z autorských práv spadá do příjmů z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti, a přitom k němu nepotřebujete živnostenský list.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB