Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-21 22:11:59

Pavla
Host

jak se zachovat při dezinformaci k dani silniční

Dobrý večer, mohl by mi někdo poradit. V roce 2007 jsem začala podníkat v nákladní dopravě nad 3,5t a v podnikání mám auto s větší hmotností než je 12t.Když jsem se ptala na finanční uřadě jak,kdy a kolik se platí silniční daň z toho auta, tak ta paní A mi řekla, že se platí jen za ty měsíce kdy to auto vyjelo za účelem podnikání. Tak jsem to platila tak jak mi bylo řečeno. Jenže před koncem roku jsem si tuto informaci ověřovala znovu, abych správně vyplnila příznání k dani a bylo mi řečeno paní B, že jsem měla platit celý rok. Chvíli jsem měla vztek, ale zaplatila jsem to. Když jsem nesla daňoví přiznání odevzdat, tak mi ta paní A řekla, proč jsem to platila, když jsem to nemusela a poradila mi ať podám opravné přiznání a ten přeplatek mi vrátí. Přeplatek mi byl vrácen na učet letos na jaře. Když jsem letos podávala přiznání k dani silniční za rok 2008, tak jsem do něj vyplnila opět jen ty měsíce, který jsem auto využívala k podnikání. Jenže po 14dnech, co jsem to podala mi paní A volala, že se spletla a že jsem měla opravdu platit celý rok 2008 a i 2007. Chce to po mě doplatit, i když mi to v roce 2007 uznala jinak. Jak by jste se zachovali Vy? Děkuji za odpověď.

 

#2 2009-01-24 23:11:20

Zdena
Moderátorka

Re: jak se zachovat při dezinformaci k dani silniční

Obrátila bych se na daňového poradce. Ovšem paní B měla pravdu, povinnost placení SD u nákladních aut nad 12 tun opravdu byla.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB