Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-22 15:16:06

JANALU
Člen/ka

Co vše patří do příjmů při paušálu

Dobrý den  ,daně bych chtěla platit paušálem ,pracuji jako úvěrový poradce takže jediné moje příjmy jsou provize,na které nemám žádnou fakturu, jen na podnikatelském účtě jsou jako příjem. Potom dostávám CCS to taky musím uvést jako příjem?, ale ještě si platím inzerci např. zaplatím 5000,- a oni mi vrátí 50% tedy 2500,-.tak to přeci nemusím dávat do příjmů. a dočetla jsem se že u paušálu vůbec nemusím evidovat výdaje jen příjmy je to pravda děkuji   ( za loňský rok jsem nevidělala nic ,jak bylo psáno v jiném příspěvku ,tohle mě zajímá pro letošní rok )

Offline

 

#2 2009-01-23 20:46:09

Zdena
Moderátorka

Re: Co vše patří do příjmů při paušálu

Je to tak, jak píšete.
Do příjmů vám půjdou provize, které jste obdržela v době od 1.1. do 31.12.2009. Faktury nemusíte vystavovat. Kartu CCS jste přijala v souvislosti s podnikáním, takže také bude vaším příjmem.
Vrácená částka za inzerci není vaším příjmem, nýbrž snížením výdajů, které při paušálu neevidujete.

Offline

 

#3 2009-01-24 19:26:11

JANALU
Člen/ka

Re: Co vše patří do příjmů při paušálu

Děkuiji Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB