Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-19 17:11:20

evča
Host

silniční daň

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Auto jsme koupily v roce 1995 ale bylo dovezeno a jediný údaj který tam je je rok 1989 a nějaké číslo. Je to dodávka Mecedes 2550 t. Mě by zajímalo jakou danˇjsem měla platit v minulých letech jestli jsem měla uplatňovat nějaké zvýšení. Nějak mě to uniklo a teprve teď jsem někde četla, že u starých aut se daň zvyšuje. Děkuji moc za odpověď. Jsem ráda, že jsem při hledání o silniční dani narazila na vaši poradnu přece se jenom člověk poučí.

 

#2 2009-01-19 17:46:21

JANAA
Člen/ka

Re: silniční daň

Zákon o dani silniční § 6  odst 8:  U vozidel registrovaných poprvé v České republice nebo v zahraničí do 31. prosince 1989 se sazba daně podle odstavců 1 a 2 zvyšuje o 25 %.

Offline

 

#3 2009-01-20 00:02:03

Zdena
Moderátorka

Re: silniční daň

Pokud byla autu přidělena SPZ v ČR (ČSFR?) až po 31.12.1989, tak se vás zvýšení daně o 15% v předchozích obdobích (včetně roku 2008) netýkalo - v těchto zdaňovacích obdobích byla důležitá pouze registrace vozidla v ČR.

Offline

 

#4 2009-01-20 09:44:48

evča
Host

Re: silniční daň

evča napsal(a):

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Auto jsme koupily v roce 1995 ale bylo dovezeno a jediný údaj který tam je je rok 1989 a nějaké číslo. Je to dodávka Mecedes 2550 t. Mě by zajímalo jakou danˇjsem měla platit v minulých letech jestli jsem měla uplatňovat nějaké zvýšení. Nějak mě to uniklo a teprve teď jsem někde četla, že u starých aut se daň zvyšuje. Děkuji moc za odpověď. Jsem ráda, že jsem při hledání o silniční dani narazila na vaši poradnu přece se jenom člověk poučí.

Děkuji Vám mockrát za polopatické vysvětlení. Člověk někdy hůř chápe.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB