Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-13 18:51:54

Alesboy
Člen/ka

Zauctovani pausalnich nahrad phm

Dobry den,
pausalni nahrady za phm se zauctovavaji do DE jako vydaje k poslednimu dni danoveho obdobi nebo az v danovem priznani z prijmu v priloze c.1 kolonka E ?

A zda uz jsou zname prumerne ceny phm za rok 2008.

Opet mockrat diky za Vas cas a odpovedi.

Ales

Offline

 

#2 2009-01-13 22:22:12

Zdena
Moderátorka

Re: Zauctovani pausalnich nahrad phm

Z hlediska daně z příjmů je to jedno, v obou případech stanovíte základ daně správně. Preferuji zápis do DE, lépe se mi pak vyplňují přehledy o příjmech a výdajích pro účely ZP a SP. 

Myslím, že se vyhlášení průměrných cen PHM pro podnikatele za rok 2008 nedočkáme, neboť k 1.1.2009 vstoupila v platnost novela zákona o daních z příjmů, která sjednocuje ceny platné pro zaměstnance i pro podnikatele a dále říká, že tyto ceny lze použít pro zdaňovací období roku 2008. Průměrné ceny (pro zaměstnance, použitelné též pro podnikatele) najdete tady:  http://www.jakpodnikat.cz/prumerne-ceny-phm.php

Offline

 

#3 2009-01-15 23:45:54

Zdena
Moderátorka

Re: Zauctovani pausalnich nahrad phm

Dnes byly vyhlášeny průměrné ceny pro podnikatele.
Zákon vám ale dává možnost použít i ceny pro zaměstnance, které jsou - s výjimkou motorové nafty - pro vás výhodnější.

Aleši, zřejmě jsem použila nevhodnou formulaci (už jsem ji pro jistotu smazala), ale nenabízela jsem tabulku zdůvodnění pracovních cest. Každá činnost má svá specifika a důvody pracovních cest budou vždy jiné. Když vymýšlím pracovní cesty, tak napřed projdu vydané faktury - mohlo se jet něco projednat se zákazníkem, pak přijaté faktury - mohlo se osobně jednat s dodavateli, a také hotovostní doklady - mohl jste si jet koupit tužku na druhý konec republiky. Pak jsou cesty na úřady, někdo jezdí do banky, nebo za svou účetní.
Mohu poslat pouze prázdnou tabulku - něco jako nalinkovaný sešit - se závěrečnou rekapitulací.

Offline

 

#4 2009-01-19 10:55:28

Alesboy
Člen/ka

Re: Zauctovani pausalnich nahrad phm

Za tabulku budu rad.Diky za odpovedi. Pekny den Ales

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB