Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2007-10-11 12:33:20

janavk
Administrátorka

Zaměstnání a soc. poj.?

Dobrý den.V listopadu bych měla nastoupit do nového zaměstán.Do té doby si sama platím zdravotní pojištění a zajímalo by mě,zda je ze zákona povinné platít i socíální pojištění.

Offline

 

#2 2007-10-11 12:34:27

janavk
Administrátorka

Re: Zaměstnání a soc. poj.?

Povinné je pouze zdravotní. (Odpovídala Martina)

Offline

 

#3 2007-11-19 12:23:59

richard
Host

Re: Zaměstnání a soc. poj.?

dobry den ja bych se chtel optat byl jsem na urade prace ale vyradily me po mesici a dalsi 4 mesice jsem nemel zadny prijem ani praci co vse musim zaplatit ? abych si mohl udelat Z.list
-protoze jsem neplatil ani zdravotni ,socialni a dane musi to zpetne doplatit ?

 

#4 2007-11-19 15:56:48

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnání a soc. poj.?

Stačí doplatit zdravotní pojištění. Osoba bez zdanitelných příjmů platí zdravotní pojištění 1 080 Kč měsíčně, k tomu vám pojišťovna připočítá nějaké penále za dobu, kdy jste jí dlužil pojistné.
Sociální pojištění není pro osobu bez příjmů povinné.
Daň z příjmů platí ten, kdo nějaké příjmy má:-)

Offline

 

#5 2008-01-21 18:14:14

Hana
Host

Re: Zaměstnání a soc. poj.?

Dobrý den, podnikám jako OSVČ. Známá mi radí nechat se zaměstnat (sama sebou) z důvodu vyššího důchodu. Nyní platím nejnižší základ pro odvod nado OSSZ. Můžete mi objasnti výhody a nevýhody mezi OSVČ a zaměstnání sama sebou. Děkuji za odpověď.

 

#6 2008-01-21 23:54:37

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnání a soc. poj.?

Fyzická osoba nemůže zaměstnat sama sebe.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB