Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-03 17:17:01

Kamila
Host

Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Začala jsem podnikat v listopadu 2007,měla jsem příjem pouze 499kč a podnikala jsem prvním rokem,takže jsem nemusela platit zálohy na ZP a SP.Můžete mi některá poradit,jestli budu po podání Přehledu pro zdravotní pojišťovnu něco platit,když jsem měla za rok 2008 zisk 47.317,-?Dívala jsem se totiž na Váš web a tam je napsáno,že: Pojistné pro zdravotní pojištění OSVČ dělá 6,75% ze zisku.Vychází mi tedy částka 3.194,-,budu ji tedy muset zaplatit?Podnikám na vedlejší činnost při rodičáku.Mockrát děkuji za odpověď.

 

#2 2009-01-03 23:07:34

Zdena
Moderátorka

Re: Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Ano, zdravotní pojištění platí i maminy na rodičáku. Budete tedy muset zaplatit 3.194,- Kč a po podání přehledu za rok 2008 byste měla hradit zálohy na ZP ve výši 267,- Kč/měs.

Offline

 

#3 2011-02-10 10:29:09

Kanec
Člen/ka

Re: Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Musí se k letošnímu přehledu (za rok 2010) dokládat den podání Přiznání, když v Poučení již o tom není zmínka?
Rovněž by mne zajímalo, zda lze v bodě "V roce 2010 pro mne nebyl stanoven minimální vyměřovací základ v měsících" zaškrtnout více důvodů, např. a) a f).

Děkuji,
Jirka

Editoval Kanec (2011-02-10 17:54:31)

Offline

 

#4 2011-02-10 23:03:39

Zdena
Moderátorka

Re: Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Do přehledu uveďte den, kdy jste podal daňové přiznání, ale nemusíte to nijak dokládat potvrzením od FÚ, to platí už minimálně 2 roky.  Můžete zaškrtnout více důvodů, pro které vám nebyl stanoven minimální vyměřovací základ.

Offline

 

#5 2011-02-11 11:48:05

Kanec
Člen/ka

Re: Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Zdena napsal(a):

Do přehledu uveďte den, kdy jste podal daňové přiznání, ale nemusíte to nijak dokládat potvrzením od FÚ, to platí už minimálně 2 roky.

Takže ani e-tiskopis, na kterém je uveden datum a čas přijetí Podání, nepotřebuje zdravotní pojišťovna vidět?

Zdena napsal(a):

Můžete zaškrtnout více důvodů, pro které vám nebyl stanoven minimální vyměřovací základ.

Rád bych nastínil konkrétní případ:
Zaměstnaná žena nastoupí koncem roku 2009 na mateřskou, přičemž počátkem roku 2010 začne podnikat. Jak by se v tomto případě vyplnilo Prohlášení pojištěnce v přehledu?

Offline

 

#6 2011-02-15 10:12:01

Kanec
Člen/ka

Re: Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Zdena napsal(a):

Můžete zaškrtnout více důvodů, pro které vám nebyl stanoven minimální vyměřovací základ.

A dá se rovněž zaškrtnout, že ve stejných měsících, kdy pro mne nebyl stanoven min. vyměřovací základ, jsem neměl povinnost hradit zálohy na pojistné, např. z důvodu zaměstnání?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB