Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-02 15:51:00

Dagmar
Host

Odpis majetku

Letos v prosinci jsem začala s podnikáním a v říjnu jsem si k tomuto účelu pořídila hmotný majetek. Mohu začít s jeho odepisováním až v roce 2009, když za prosinec nemám žádné zdanitelné příjmy?

 

#2 2009-01-10 22:57:17

Zdena
Moderátorka

Re: Odpis majetku

Pokud se skutečně jedná o hmotný majetek (samostatné movité věci, popřípadě jejich soubory, jejichž vstupní cena je vyšší, než 40.000,- Kč, nebo stavby - výčet hmotného majetku najdete v § 26 zákona o daních z příjmů), pak můžete zahájit odpisování v roce 2009, nebo i později.

Offline

 

#3 2009-02-21 21:45:16

l.pejsar
Člen/ka

Re: Odpis majetku

Dobrý den. Mohu si odepsat 100% auto a na spolupracující manželku 0 %, když při příjmech a výdajích uplatňuji rovnoměrně 50 na 50.Jsem osoba OSVČ  a vedu DE a auto je v obchodním majetku na mé jméno.Děkuji Luboš.

Offline

 

#4 2009-02-22 01:02:38

Zdena
Moderátorka

Re: Odpis majetku

Ne. Odpisy hmotného majetku jsou součástí vašich výdajů na podnikání podle § 24 zákona o daních z příjmů (stejně jako kterýkoliv jiný výdaj, například za materiál, nebo účet od telefonního operátora), takže i odpisy rozdělujete na spolupracují manželku.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB