Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-12-24 20:37:33

Ameria
Člen/ka

Auto přihlášeno k dani v prosinci

Dobrý den,

přihlásila jsem auto k silniční dani 1.12,. 2008. Vzniká mi povinnost platit daň za tento měsíc? Musím zaplatit za celý čtvrtrok nebo jen za jeden měsíc?

Nebo můžu doplatit za měsíc prosinec až při podání přiznání v lednu?

Má roční sazba daně je 1800 Kč. Dočetla jsem se o 48% snížení sazby daně v prvních 36 měsících. Znamená to, že má sazba daně je 864 Kč?

Mohu si jeho pořizovací cenu /199000/ dát do nákladů jako výdaj? Jsem OSVČ.

Moc děkuji za odpověď.

Editoval Ameria (2008-12-24 20:39:38)

Offline

 

#2 2008-12-25 17:07:37

Zdena
Moderátorka

Re: Auto přihlášeno k dani v prosinci

Pokud jste vozidlo používala k podnikání jen v prosinci, pak zaplatíte silniční daň pouze za prosinec (nikoliv za celé čtvrtletí), stačí až při podání přiznání do 31. ledna 2009. Měsíce pro snížení sazby se počítají od první registrace vozidla v tuzemsku, nebo i v zahraničí. Pokud jde o nové auto, u kterého ještě neuplynulo 36 měsíců od jeho první registrace, pak bude vaše roční daňová povinnost činit 936,- Kč (roční sazba, snížená o 864,- Kč).

Pořizovací cenu vozidla si nemůžete uplatnit jako výdaj na podnikání. Můžete ale vozidlo vložit do svého obchodního majetku a PC uplatňovat ve výdajích postupně (po dobu 5 let) formou odpisů hmotného majetku.

Offline

 

#3 2008-12-25 19:19:24

Ameria
Člen/ka

Re: Auto přihlášeno k dani v prosinci

Děkuji za odpověď.

Mám ještě jeden dotaz. Mohu si odečítat jako náklad parkovací lístky?

Offline

 

#4 2008-12-25 22:19:56

Zdena
Moderátorka

Re: Auto přihlášeno k dani v prosinci

Ano.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB