Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-12-17 12:40:45

Ivan
Host

Paušál a účetnictví

Dobrý den,
rád bych se zeptal na to, zda lze u podnikatele, který uplatňuje paušální zdanění a nevede ani daňovou evidenci, nějakým způsobem zjistit jeho finanční zdraví (např. kolik má závazků apod.), respektive jestli je to opravdu tak, že u takového podnikatele lze v podstatě zjistit pouze to, jaké měl za období příjmy a jaké má pohledávky.

Díky za odpověď.

 

#2 2008-12-25 17:16:34

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál a účetnictví

Paušalista povinně vede záznamy o příjmech,  evidenci pohledávek a evidenci hmotného a nehmotného majetku, který lze odpisovat. Kolik má závazků, to je jeho věcí. Z daňového přiznání lze zjistit jen výši příjmů.

Pokud ale vede účetnictví (podvojné) a uplatňuje výdaje procentem z příjmů, pak přikládá k daňovému přiznání rozvahu a výkaz zisků a ztrát, ze kterých lze zjistit výši závazků.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB