Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2021-12-01 10:42:17

Simčaa
Člen/ka

Nákup zboží ze zahraničí

Dobrý den,
prosím o radu, jak mám správně zaúčtovat pořízení zboží. Jsme plátci DPH, objednávali jsme u anglické firmy (když byli v EU byl to obchod v rámci EU zóny). Po vystoupení z EU si založili pobočku v Německu a zřídili německé DIČ. Nyní mám fakturu z Německa s německým DIČ, platba na německý bankovní účet, ale zboží je odesláno ze skladu z Anglie přes Francii k nám do ČR. Na faktuře je uvedeno "Simplified triangulation - article 141 EU VAT directive". Mám toto pořízení zaúčtovat jako bych nakoupila v EU? Nebo pouhé odeslání zboží ze země mimo EU něco ovlivňuje?
Děkuji moc moc za rady, už jsem úplně zoufalá :-(
Simča

Offline

 

#2 2021-12-05 23:38:57

Zdena
Moderátorka

Re: Nákup zboží ze zahraničí

Dobrý den. Podle textu na faktuře by mělo jít o třístranný obchod. Vy jste poslední osoba, která podle mého názoru postupuje stejně, jako při pořízení zboží z jiného členského státu. V přiznán í řádky 3 (4), pokud je nárok na odpočet, tak 43 (44), v KH do A.2.

Offline

 

#3 2021-12-06 06:33:26

Simčaa
Člen/ka

Re: Nákup zboží ze zahraničí

Dobrý den, děkuji moc za radu, jste zlatá.

Offline

 

#4 2022-04-20 08:02:42

Simčaa
Člen/ka

Re: Nákup zboží ze zahraničí

Dobrý den,
mohu ještě k tomuto tématu jeden dotaz? Není potřeba hodnotu pořízení uvést i na řádku 30 v přiznání k dph? Nebo je určen jen pro "prostřední osobu"?
Děkuji mockrát. Simča

Offline

 

#5 2022-04-20 18:30:12

Zdena
Moderátorka

Re: Nákup zboží ze zahraničí

Dobrý den. Řádky 30 a 31 jsou určené jen pro prostřední osoby.

Offline

 

#6 2022-04-21 07:51:12

Simčaa
Člen/ka

Re: Nákup zboží ze zahraničí

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Přeji krásný den.

Offline

 

#7 2023-08-09 08:45:36

janavk
Administrátorka

Re: Nákup zboží ze zahraničí

Ještě odkaz na článek, kde je přehledně nákup zboží z jiných zemí EU
https://www.jakpodnikat.cz/odber-zbozi- … charge.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB