Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Dodavatel nevystavil daňový doklad

#1 2021-04-20 20:08:52

jiripolacek
Člen/ka

Dodavatel nevystavil daňový doklad

Dobrý den,

nakoupil jsem na sebe jako OSVČ (IČO, DIČ) elektroniku za více než 10 800 Kč vč. DPH v jednom velkém e-shopu. Platba odešla 30. 3. 2021 a 10. 4. 2021 mi platbu vrátily s tím, že zboží není dostupné.

Platil jsem na základě proformy, daňový doklad mi nebyl ani po přijetí platby vystaven, dodnes nebyl vystaven nebo mi ho dodavatel nedal.

Nyní už potřebuji podat kontrolní hlášení, přiznání k DPH atd. za minulé čtvrtletí - mám platbu uvádět, i když mi nebyl dodán daňový doklad (a ani nevím, zda byl vůbec vystaven)?

Jde mi hlavně o to kontrolní hlášení, protože nemám jaké originální číslo daňového dokladu tam uvést, když žádný neexistuje.

Vykomunikovat to s daným e-shopem asi při jejich zmatcích nestihnu včas...

Děkuji.

Offline

 

#2 2021-04-21 10:29:09

Zdena
Moderátorka

Re: Dodavatel nevystavil daňový doklad

Dobrý den, kontrolní hlášení bych neřešila. Vždyť je to daň na vstupu, kterou mohu, ale nemusím uplatnit.

Offline

 

#3 2021-04-21 11:33:15

jiripolacek
Člen/ka

Re: Dodavatel nevystavil daňový doklad

Mně právě spíš šlo potom o tu vrácenou platbu - že na účet přišlo více než 10 000 Kč a nemám na to žádný dobropis, tak jestli nevadí, že to nebude v kontrolním hlášení. Ale snad případně stačí jen finančáku ukázat obě platby spárované, že odešla a zas ji vrátili, i když o 3 týdny později...

Děkuji.

Offline

 

#4 2021-04-21 11:43:07

Zdena
Moderátorka

Re: Dodavatel nevystavil daňový doklad

Daňový doklad k přijaté platbě zřejmě ani nevystavili. I kdyby jej vystavili a uvedli do KH, tak to nikoho nebude zajímat do okamžiku, kdy si druhá strana uplatní nárk na odpočet. A Vy si nárok na odpočet neuplatníte. Dobropis nepotřebujete, stačí ukázat obě platby spárované.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Dodavatel nevystavil daňový doklad

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB