Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-03-30 19:35:35

Petrasovsky
Člen/ka

Limit pro povinnou registraci plátce DPH

Zdravím,
provozuji krátce jako OSVČ eshop a kamennou prodejne, kde prodáváme zboží z Německa. Momentálně nejsem pltáce DPH. Obraty ale rychle rostou a počítám, že za necelé 2 měsíce překročím limit 326000 a budu se muset stát plátcem. Problém však je, že 90% zboží nakupuji v německých supermarketech a ti mi zboží bez DPH samozřejmě neprodají. Měl bych mít nárok na vrácení DPH od německého FÚ, ale šance je prý velmi mizivá, protože nemají jistotu, že zboží převezu za hranice a podezírají, že bych zboží prodal ještě v Německu. Takže prakticky, pokud se stanu plátcem, přijdu automaticky o německou DPH a zboží bych musel prodat o 19% dráž, což by mohlo být i likvidační.
Jedinou možností je tedy udělat vše proto, abych se plátcem nestal.
Chtěl bych se proto zeptat, zda je možné převést živnost na někoho jiného (např. z rodiny) a tím by se mi limit 326000 vynuloval? Budu rád, za jakoukoliv radu. Pokud by někdo věděl nebo měl návod na to, jak legálně tuto situaci vyřešit, tak jsem ochoten i zaplatit.
Díky moc.

Offline

 

#2 2016-04-18 09:26:22

janavk
Administrátorka

Re: Limit pro povinnou registraci plátce DPH

Dobrý den,
limit pro povinnou regostraci za plátce DPH by měl být pořád ještě 1 mil Kč, viz
http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registr … ce-dph.php

Offline

 

#3 2021-03-29 21:39:08

Lenka166
Člen/ka

Re: Limit pro povinnou registraci plátce DPH

Dobrý večer paní Zdeno.
Můžete mi prosím poradit: OSVČ si hlídá obrat za 12 měsíců. Nyní, při sečtení příjmů za rok 2020, převyšují příjmy 1 mil., protože obdržel platby faktur z roku 2019. Jak doložit FÚ, že nepřekročil obrat pro registraci k DPH?
Děkuji. LB

Offline

 

#4 2021-04-01 16:52:29

Zdena
Moderátorka

Re: Limit pro povinnou registraci plátce DPH

Dobrý den, paní Lenko. Bez výzvy ze strany FÚ bych nic nedokládala. Pokud výzva (nebo telefonický dotaz) přijde, tak bych předložila vstavené faktury. Z nich snad bude zřejmé, kdy došlo ke zdanitelnému plnění. Úhrady (příjmy) nejsou důležité.

Offline

 

#5 2021-04-03 10:51:17

Lenka166
Člen/ka

Re: Limit pro povinnou registraci plátce DPH

Děkuji za odpověď.

Přeji krásné Velikonoce.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB