Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2021-01-04 12:02:55

jirinka
Člen/ka

Příjem z pronájmu pozemků

Dobrý den, mám příjem ze závislé činnosti, k tomu pronajímám nemovitost a dále mám příjem z pachtovného pozemků. Předpokládám, že když příjem z pronájmů přesáhne částku 6000,-, tak jsem povinna podat daňové přiznání a příjem zdanit. Chci se zeptat:

1. Můžu u příjmů z pronájmu nemovitostí použít skutečné výdaje a u příjmů z pronájmů pozemků paušál 30% nebo musím použít u všech stejné výdaje?
2. V případe pachtovného, kdy mi nájemce k nájemnému zaplatí i daň z nemovitostí, musím zdanit celou částku?

Děkuji, Jana

Offline

 

#2 2021-01-04 18:59:53

Zdena
Moderátorka

Re: Příjem z pronájmu pozemků

Dobrý den. Ano, pokud máte příjmy ze závislé činnosti a příjmy z pronájmů přesáhnou částku 6.000,- Kč, tak Vám vznikne povinnost podat daňové přiznání.
1. U příjmů ze všech pronájmů musíte uplatnit výdaje stejným způsobem (pozemek je také nemovitost).
2. Zdaňujete příjmy (peníze, které jste přijala), tedy celou částku.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB