Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2020-05-27 19:37:35

ema1
Člen/ka

Úroky z úvěru

Žadatel má hypotéku na zakoupený byt, ve kterém žije s přítelkyní. Úroky z této hypotéky si uplatňuje v DP. Byt vlastní spolu s přítelkyní. V bytě má trvalé bydliště.
Nyní by si chtěl vzít s přítelkyní druhý úvěr na byt pro přítelkyni, která bude mít v tomto druhém bytě trvalé bydliště. Žadatel zůstane trvale v původním zakoupeném bytě. Ale bude spolumajitelem tohoto druhého bytu.
Je možné, aby si odečítal úroky i z tohoto druhého bytu?

Souhrn: žadatel i přítelkyně jsou spoluvlastníci dvou bytů, v každém bytě má jen jeden z nich trvalé bydliště. Je možné, aby si oba uplatnili úroky z úvěru z této druhé hypotéky?

Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2020-05-31 17:46:49

Zdena
Moderátorka

Re: Úroky z úvěru

Dobrý den. Podle mého názoru si každý z nich bude moci uplatnit úroky jen z toho bytu, který využívá k vlastnímu trvalému bydlení.
Podle § 14/4 ZDP lze uplatnit úroky z hypotéky na byt, který vlastní a užívá k vlastnímu trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů. Možnost využití bytu k trvalému bydlení přítele či přítelkyně tam nevidím.

Online

 

#3 2020-06-01 19:21:56

ema1
Člen/ka

Re: Úroky z úvěru

Dobrý den, děkuji. Myslela jsem si to, ale nebyla jsem si úplně jistá.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB