Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2020-04-12 18:05:39

ilca
Člen/ka

Daňové přiznání - OSVČ + komparz

Měla bych dotaz ohledně daňového přiznání. Jako OSVČ se věnuju focení, ale vedle toho ještě dělám komparz do filmu. Dosud jsem všechny své příjmy uváděla na řádek, kam se uvádí příjmy OSVČ (uplatňuju paušální výdaje 60%). Ale nedávno mi někdo řekl, že příjmy z komparzu mám psát do jiného řádku. Zajímalo by mě kam. A zajímalo by mě, jestli můžu mít nějaký problém, kdyby finančák náhodou zjistil, že jsem vše uváděla pod příjmy OSVČ. Roční příjmy z obou činností jsem neměla moc vysoký, abych z nich vůbec platila daň, tak snad nic doplácet nebudu muset.

Bohužel netuším, za jakou formu příjmu se komparz považuje, jelikož většinou žádné smlouvy nepodepisujeme. Někdy nám dají licenční smlouvu, kde jsme uvedeni jako výkonné umělci, a někdy se jen podepíšeme na papír, kde je pouze seznam komparzistů s jejich adresama a rodnýma číslama. Tak jestli to je práce na dohodu, nebo jde o autorské honoráře. Nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl.

Jak byste toto v daňovém přiznání řešili? Díky moc za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB