Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Živnost vedlejší a placení sociálního pojištění

#1 2019-07-29 15:24:36

Janax
Člen/ka

Živnost vedlejší a placení sociálního pojištění

Dobrý den,
mám živnost vedlejší při svém zaměstnání na HPP, pokud si vydělám do určité částky platím daně, ale nemusím platit sociální. Pro rok 2018 byl nízký zisk 71 950,-Kč - musím tedy platit celé minimální sociální pojištění pro OSVČ ikdyž bych tuto částku převýšila třeba jen o 500 korun a kolik takové minimální sociální pojištění pro tento rok činí. Zvažuji zda by se mi potom vyplatilo podnikat, když zaměstnavatel mi sociální platí, potom ještě já na pásce ze svého příjmu a ještě bych měla odvádět z vedlejší činnosti.
Děkuji za radu Janax

Offline

 

#2 2019-07-30 23:22:22

Zdena
Moderátorka

Re: Živnost vedlejší a placení sociálního pojištění

Dobrý den. Pokud jste za rok 2018 dosáhla rozhodné částky pro povinnou účast OSVČ vedlejší na důchodovém pojištění (zisk ve výši 71.950,- Kč či vyšší), tak po podání přehledu doplatíte pojistné za rok 2018 a začnete platit zálohy na rok 2018. Minimální záloha pro OSVČ vedlejší činí 955,- Kč. Výši zálohy jste si spočítala v přehledu.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Živnost vedlejší a placení sociálního pojištění

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB