Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2019-03-01 13:09:06

jola
Člen/ka

Zdanění nájmu § 9 manželé

Dobrý den paní Zdeno, mám klienta,který uplatňuje příjem z pronájmu podle §9. Nemovitost, kterou pronajímá není v SJM. V roce 2018 přibyl pronájem z nemovitosti, která je SJM. Mám dotaz, může tento pronájem uplatnit manželka ve svém DP.
Myslím, že tomu nic nebrání nebo se pletu. Manžel by uplatňoval příjmy z pronájmu z nemovitosti,která je zapsaná pouze na něj  není v SJM a manželka by uplatnila pronájem z nemovitosti, která je SJM. Výdaje jsou uplatňovány %.

Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.                                                                   Jarmila.

Offline

 

#2 2019-03-02 09:31:42

Zdena
Moderátorka

Re: Zdanění nájmu § 9 manželé

Dobrý den, paní Jarmilo. Také si myslím, že tomu nic nebrání. Manžel si zdaňuje nemovitost, kterou má ve svém výlučném vlastnictví. Nemovitost v SJM může zdanit manžel, nebo manželka, jak se dohodnou. Pokud by měli více nemovitostí v SJM, tak by příjmy z pronájmu všech nemovitostí v SJM musel přiznávat jen jeden z manželů, ale to není Váš případ.

Offline

 

#3 2019-03-03 17:31:16

jola
Člen/ka

Re: Zdanění nájmu § 9 manželé

Dobrý den, paní Zdeno moc děkuji za rychlou odpověď. Jsem moc ráda za tuto konferenci. Ještě jednou děkuji a přeji hezký zbytek neděle.                                                                                             Jarmila.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB