Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » registrace a přenesení daňové povinnosti

#1 2011-11-29 08:52:08

viky
Člen/ka

registrace a přenesení daňové povinnosti

Dobrý den, mám dotaz. Slyšela jsem, že má být od příštího roku snížen obrat pro DPH? Nemůžu to nikde v návrzích najít, prrotož pokud by to tak bylo, tak od kdy by se ten obrat počítal? Od ledna 2011 nebo zpětně? To by mohl být pro spoustu lidí problém. A jestli ještě můžu, moc nechápu přenesení daňové povinnosti. Teď jsem dostala doklad, kde jsem si objednala použité zboží a na dokladu mám jen čásktu celkem a větu, výše daně je povinen doplnit a přiznat plátce? Znamená to, že si z té celkové částky vypočítám DPH a přiznám ho jako uskutečněný plnění? To bych ho pak zdaňovala dvakrát ne? Protože já toto zboží prodávám dál, takže někomu zase vystavím daňový doklad, který bude moje uskutečněné zdanitelné plnění. Přiznám se, že toto opravdu nechápu. Moc děkuji za odpověď Olina

Offline

 

#2 2011-11-30 08:04:15

jaromira
Člen/ka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

Snížení obratu pro povinnou registraci k DPH z 1 000 000 Kč na 750 000 Kč má platit od 01.01.2013, takže obrat hlídat v průběhu roku 2012.

K přenesení daňové povinnosti - viz.dotaz "§ 92e - přenesení daňové povinnosti ve stavebnictví" - princip stejný pro §92b, 92c, 92d

Offline

 

#3 2012-01-04 19:25:14

arcyk
Člen/ka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

Dobrý den, chtěla bych se optat, zda je snížený obrat na 750 000 Kč už uzákoněn, v poslední novele Zákona o DPH jsem to ještě nenašla.

Offline

 

#4 2012-01-07 09:00:03

noda
Člen/ka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak budu řešit přenesení daňové povinnosti u malířství. My jako malíři nakoupíme materiál včetně DPH, který si nárokujeme, poté vykonáme malířskou činnost nyní již bez DPH (přenesení) a co se zpracovaným materiálem? Celkově vždy píšeme na faktury za malířské práce a nevypisujeme tam spotřebovaný materiál. Znamená to pro nás, že sice si nárokujeme za nákup DPH, ale při vystavení faktury je materiál obsažen v pracích, tudíž bez DPH. To samé mají i ostatní obory elektrikáři,truhláři atd.

Offline

 

#5 2012-01-07 11:13:28

jaromira
Člen/ka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

Je to tak, jak píšete. Mrkněte  na dotaz " §92e - přenesení daň.povinnosti ve stavebnictví", tam už se odpovídalo

Offline

 

#6 2012-01-09 14:11:24

miriam01
Člen/ka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

Dobrý den,  stolař - plátce , vyrábí tyčky - sprušle k dřevěnému zábradlí, tyčky dodává firmě - plátci, která potom zkomletuje a namontuje zábradlí zákazníkovi.
Bude stolař přenášet daňovou povinnost na plátce, který dodá a namontuje zábradlí zákazníkovi nebo  stolař normálně odvede DPH?
děškuji za info.

Offline

 

#7 2012-01-09 17:05:52

Zdena
Moderátorka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

Přenesení daňové povinnosti se podle § 92e zákona o DPH vztahuje na poskytnutí stavebních nebo montážních prací. Stolař neprovádí montáž na stavbě, firmě pouze prodává materiál (z pohledu zákona o DPH dodává zboží), takže normálně odvede DPH.

Offline

 

#8 2019-02-07 16:27:07

Evelína77
Člen/ka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

dobrý den Zdenko,
prosím Vás, stolař, který vyrobí skříň, psací stůl...(kus nábytku) a prodá ho plátci DPH, má povinnost fakturovat v přenesené daňové povinnosti? každý kus nábytku samozřejmě smontuje a doveze odběrateli.

děkuji za informaci

Offline

 

#9 2019-02-07 17:43:21

Zdena
Moderátorka

Re: registrace a přenesení daňové povinnosti

Dobrý den, Evelíno. V RPDP by fakturoval pouze v případě, že by se jednalo o vestavný nábytek (kuchyňská linka, vestavná skříň), který by stolař zabudoval do stavby. Pokud vyrobí skříň, či stůl, které prodá odběrateli, tak dodává zboží (nikoliv stavební práce) a fakturuje s daní.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » registrace a přenesení daňové povinnosti

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB