Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-11-14 12:08:48

JitkaZ
Člen/ka

převod podniku

Dobrý den,
Jsem zemědělský podnikatel a zároveň jsem zaměstnanec, manžel je OSVČ a pouze jako moje spolupracující osoba(převádím mu 50% příjmu). Oba ale musíme z podnikání platit minimální sociální a zdravotní pojištění, bylo by pro nás tedy asi výhodnější kdyby měl zemědělské podnikání jen manžel na sebe.  Mohl by mi někdo poradit, jak převést zemědělský podnik mezi manželi? Musí být nějaká smlouva o převodu podniku a musím všechny nemovitosti nebo dopravní prostředky převádět na něj nebo mu to můžu pronajmout? Skoro vše jsme kupovali za trvání manželství, takže to patří do společného jmění manželů.  Původně jsem zemědělský podnik získala od otce na základě Smlouvy o převodu podniku. Příjmy činí po odpočtu výdajů cca 120.000,- Kč.
Nebo je snad jiná možnost, jak bychom se mohli vyhnout placení každý svého minimálního SP a ZP z podnikání?
Děkuji za odpověď
Jitka Z.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB