Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2018-10-02 20:44:32

jola
Člen/ka

Dodatečné DPH

Dobrý večer paní Zdeno, při kontrole dokladů jsem zjistila,že 6.2.2018 jsem dobropis na vratku zboží ve výši 342,- bez DPH a 71,82 DPH zaúčtovala jako výdaj v pokladně. Udělám dodatečné DP k DPH za 1.čtvrtletí 2018, ale potřebovala bych poradit jaký mám napsat důvod pro podání.  Můžu napsat chybně zaúčtovaný dobropis. Ještě jsem nikdy dodatečné přiznání k DPH nepodávala. Prosím poraďte. Děkuji.
                                                                                                                              Jarmila.

Offline

 

#2 2018-10-02 22:58:02

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DPH

Dobrý večer, paní Jarmilo. Podle mého názoru můžete napsat, že jste chybně zaúčtovala dobropis.

Dobropisem snižujete svoji daňovou povinnost, takže nemusíte dělat dodatečné přiznání. Dobropis můžete dát do přiznání za 3. čtvrtletí, nebo i do dalšího období, případně to můžete nechat být.

Offline

 

#3 2018-10-03 09:57:15

jola
Člen/ka

Re: Dodatečné DPH

Dobrý den, paní Zdeno. Já jsem to špatně napsala. Chybně jsem zaúčtovala přijatý dobropis,který patřil do příjmu pokladny a já ho omylem zaúčtovala jako výdaj s dokladem P. Nějak jsem nedopatřením zapomněla při zaúčtování zapsat mínusové částky.  V tom případě bych měla podat dodatečné DP. Měla bych těch 72,- doplatit.
Děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2018-10-03 15:05:54

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DPH

Tak to byste měla podat dodatečné přiznání za 1. čtvrtletí. Když doplácíte daň, tak ani nemusíte uvádět důvod, ale můžete uvést chybné účtování.

Offline

 

#5 2018-10-03 18:18:46

jola
Člen/ka

Re: Dodatečné DPH

Paní Zdeno, děkuji za odpověď a že jste mi věnovala svůj čas.
Přeji hezký večer.                                                                                Jarmila.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB