Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Co psát na fakturu, když nejsem plátce DPH

#1 2008-12-05 16:44:17

J.Kovář
Host

Co psát na fakturu, když nejsem plátce DPH

Dobrý den,
jsem student a zabývám se zprostředkováním prodeje stavebního materiálu. Chci se zeptat, co uvádět zákazníkovi na fakturu, když nejsem plátce DPH. Zboží nakoupím např za 10 000kč, firma, která mě zboží dodává nejspíš plátce je. Čili mě pošle fakturu s částkou- cena bez DPH 8403 kč a pod tím cena s DPH 10 000kč, zboží ji zaplatím, přihodím si 5% a prodávám konečnému zákazníkovi za 10500 kč. Co mám psát na fakturu? Můžu napsat cena bez DPH 8823 kč a cena s DPH 10500kč ??? Nebo musím napsat celková cena 10500 kč a rozepisovat dph nesmím?  Chci začít oslovovat i malé stavební firmy (mám dost velké slevy), které většinou plátci DPH budou, tzn. že i mě by se vyplatilo být plátcem, jak to vyřešit abych byl plátcem i neplátcem (abych vyhověl firmám i zákazníkům), založit dvě firmy???
Teď mám jen ohlašovací živnost, nedopouštím se něčeho nelegálního (dělám jen zprostředkování prodeje)?

Děkuji moc za odpovědi!!!!!!

 

#2 2008-12-08 22:00:37

Zdena
Moderátorka

Re: Co psát na fakturu, když nejsem plátce DPH

Jestliže budete zboží nakupovat a dále prodávat, pak se nezabýváte zprostředkováním prodeje, nýbrž nákupem a prodejem zboží. Dodavatel vám prodá zboží za 10.000,- Kč (rozpis ceny na základ daně a DPH vás nezajímá), zaplacenou částku si uplatníte jako výdaj na podnikání. Konečnému zákazníkovi vyfakturujete částku 10.500,- Kč, kterou nesmíte rozepisovat na základ daně a daň, nejste plátcem DPH.
Jako fyzická osoba nemůžete být zároveň plátcem i neplátcem DPH. Můžete ale podnikat jako FO (být neplátcem) a založit právnickou osobu - obchodní společnost, například s.r.o., která bude plátcem této daně.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Co psát na fakturu, když nejsem plátce DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB