Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-07-08 10:50:00

Jana866
Člen/ka

DPP - evidence pracovní doby

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu, zda je povinnost zaměstnavatele vést pro pracovníky na dohodu o provedení práce či činnosti povinnost vést evidenci pracovní doby. Vím, že je povinnost vést evidenci pracovní doby na zaměstnance v pracovním poměru, ale nevím, zda je povinnosti i  na zaměstnance činné na základě dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce. Děkuji

Offline

 

#2 2015-07-08 14:19:37

Marie66
Člen/ka

Re: DPP - evidence pracovní doby

Dobrý den.

Určitě ano. Samozřejmě vedete i Mzdové listy.
Jak jinak prokážete, kdy a jak dlouho pracoval a že "dohodář" nepřekročil stanovený limit?
Já evidenci vedu :-)

Offline

 

#3 2016-10-18 08:19:05

Motlochová
Člen/ka

Re: DPP - evidence pracovní doby

Dobrý den, pracuji na dohodu o provedení práce pět hodin denně, musím nadpracovat přestávku? Děkuji

Offline

 

#4 2016-10-18 17:38:15

Zdena
Moderátorka

Re: DPP - evidence pracovní doby

Pokud zaměstnavatel rozhodne, že budete čerpat přestávku, tak si ji musíte nadpracovat. Přestávka v práci během směny není u DPP nutná, vizte ustanovení § 77 odst. 2 písm. d) zákoníku práce.

Offline

 

#5 2017-06-27 12:10:06

jola
Člen/ka

Re: DPP - evidence pracovní doby

Dobrý den paní Zdeno, mám dotaz ohledně zaměstnanců na DPP,kteří jsou evidováni na ÚP. Od kdy platí novela zákona, že uchazeči o zaměstnání na ÚP nebudou moci pracovat na DPP.
Děkuji za odpověď.
                                                                                     Jarmila

Offline

 

#6 2017-06-27 18:29:17

Zdena
Moderátorka

Re: DPP - evidence pracovní doby

Dobrý den, paní Jarmilo. Podle mého názoru není novela zákona o zaměstnanosti ještě účinná. Zatím ji nepodepsal prezident a nebyla vyhlášena ve Sbírce zákonů. Jestli jsem dobře četla, tak změna u DPP bude účinná 15. den od vyhlášení zákona.

Pracovníci na DPP, kteří budou mít uzavřenou dohodu ke dni nabytí účinnosti zákona, budou moci pracovat na DPP a přitom být v evidenci ÚP ještě následující 3 měsíce.

Offline

 

#7 2017-06-29 15:06:34

jola
Člen/ka

Re: DPP - evidence pracovní doby

Paní Zdeno, děkuji za odpověď. Zjistila jsem, že prezident podepsal novelu v pátek 23.6.2017.
Zdravím.                                                                               Jarmila

Offline

 

#8 2017-06-29 15:30:09

Zdena
Moderátorka

Re: DPP - evidence pracovní doby

Dobrý den, děkuji za informaci. Ve Sbírce zákonů zatím nic.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB