Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » zánik živnosti volné, nová živnost řemeslná

#1 2017-03-24 09:32:08

IvoBartoš
Člen/ka

zánik živnosti volné, nová živnost řemeslná

Dobrý den, dostal jsem dotaz od známého: chci zrušit jako obchodník volnou živnost, u které platím výrazně vyšší zálohy na sp a zp než minimální zálohy. Chci změnu a proto si založim během roku novou živnost - řemeslnou. Budu povinen u nové živnosti stále platit vyšší zálohy nebo se dostanu nově na minimální?

Víte prosím jak odpovědět?

Offline

 

#2 2017-03-24 10:06:55

taxi
Člen/ka

Re: zánik živnosti volné, nová živnost řemeslná

Dobrý den, tazatel bude stále OSVČ, ať má živnost takovou či makovou, a vypočtené zálohy by měl platit. Pokud mu přechod na živnost řemeslnou sníží příjmy v roce 2017, pak při výpočtu přehledů za rok 2017 v roce 2018 vznikne přeplatek a  ten mu soc a zdr instituce vrátí.

Offline

 

#3 2017-03-24 10:38:22

IvoBartoš
Člen/ka

Re: zánik živnosti volné, nová živnost řemeslná

díky, a kdyby se rozhodl znovu podnikat až v roce 2018? 2019? zajímá mne, jak systém záloh funguje při pauze v podnikání, asi by musel znovu začít živností vedlejší

Offline

 

#4 2017-03-24 14:26:27

taxi
Člen/ka

Re: zánik živnosti volné, nová živnost řemeslná

Dle mého názoru, pokud přeruší podnikání, a po čase živnost obnoví, bude platit minimální zálohy, proč píšete o živnosti vedlejší? Zmíněná osvč nepodniká jako osvč hlavní?

Offline

 

#5 2017-03-24 17:24:32

IvoBartoš
Člen/ka

Re: zánik živnosti volné, nová živnost řemeslná

ano, podniká jako hlavní, mě jen napadla možnost, než začít dělat truhlařinu s měsíční zálohou (finanční zátěží) na sp a zp v částce celkem 7.000, tak jestli by nebylo lepší začít zpočátku dělat řemeslo při zaměstnání, a tak se zbavit vyšších záloh v roce 2017 či rok počkat. Velká část zisku z obchodní činnosti padl na pořízení bydlení.

Děkuji Taxi za reakci, šlo mi o to nepodat špatnou informaci na otázku.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » zánik živnosti volné, nová živnost řemeslná

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB