Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-03-21 12:31:45

denjaska
Člen/ka

Dodanění pohledávek

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu:
Fyzická osoba, plátce DPH, vede daňovou evidenci. Dělám mu poprvé DAP a v evidenci má neuhrazené pohledávky (cca 103tis), dle sdělení podnikatele již nikdy nebudou zaplaceny, jsou z roku 2012 a starší. Paní účetní přede mnou mu nepředala ani soupis těchto pohledávek, takže ani nevím, rozdělení - základ daně + výše DPH.
Lze v DAP 2016 zvýšit základ daně o tyto neuhrazené pohledávky v celkové výši  , tzn. i včetně DPH, když to nemůžu určit...
Nekončí živnost, ani nepřechází na paušál, ale mám za r. 2016 nižší základ daně, tak bych to chtěla dát do pořádku. Prosím o radu, zda to vůbec jde.
Četla jsem tady příspěvky, ale staršího data, tak nevím. Moc děkuji.

Offline

 

#2 2017-03-22 15:17:23

jaromira
Člen/ka

Re: Dodanění pohledávek

Dobrý den, můj názor :

nepůjde o zvýšení ZD, dala bych jako hotovostní úhradu příjmovým dokladem. V případech, kdy si je podnikatel jistý, že nebude pohledávka
již uhrazena, tak se to dá takto udělat a využít nízkého ZD.

Při ukončení, přerušení, přechodu...by šlo o úpravu ZD bez dopadu na zdravotní pojištění, ale zase nevíte, jaký by byl ZD ......

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB