Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-02-23 15:03:49

01234filip
Člen/ka

Pronájem chaty ve spoluvlastnictví

Živnost ubytovací vs. pronájem dle par.9

Chata je v KN zapsána jako Budova s číslem evidenčním - stavba pro rodinnou rekreaci.
Do ideálního spoluvlastnictví kde já mám 1/2, a druhou polovinu má kámoš i s manželkou
(tj kupují svůj podíl jako SJM)
SJM jsou oba zaměstanci, já jsem OSVČ a plátce DPH, chatu chci mít jako fyz.osoba.

Chatu chceme jak pro sebe na cca 10-15 týdnů, tak i to samé 10-15 týdnu v roce za učelem
pronájmu. Zbytek roku bude chata prázdná. Pronájmy budou vždy delší než 48hodin, odhadujem
vždy tak na 3dny až týden. Při pronájmu by se platilo vzdušné obci, na pronájem by jsme měli
inzerát někde na webu s ceníkem, chata by nebyla nabízena přes Airbnb a podobné sídílené nabídky,
platba za rezervaci předem na účet a doplatek pak na místě nebo taky na účet... Při platbě by
jsme se chtěli vyhnout EET..

otázky:
1) Jde takto popsaná sitace daňově řešit přes přílohu č.2 par 9 ?  tj. že by jsme si 
tržby z nájmu dělili dle svých spoluvlastnických poměrů, tj. já i SJM každý půlku

2) pokud bod 1) nepujde, jak to je s Živnosti ubytovací ? jak by jsme to měli mezi
sebe porcovat ?

3) jak by to bylo s tím EET


děkuji za jakoukoliv radu, Filip

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB