Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-02-22 12:01:59

JitkaK
Člen/ka

Solidární zvýšení daně u záloh

Zdravím Zdeni, prosím o radu.
FO, živnostník, v lednu ukončil pracovní poměr. Dostal vysoké odstupné, proto mu byla zvýšena daň u zálohy. Po zbytek roku podnikal - řemeslná živnost - uplatňujeme paušál 80%.
Teď, když dělám daňové přiznání, se mi to jeví tak, že se ta záloha na daň z ledna zúčtuje a téměř celá se mu vrátí, protože po zbytek roku měl nízké přímy.
Je to tak? Nevyplňuje se někde v DaP, že byla daň zvýšena, a zůstává tak státu? Ještě jsem se s tímto nesetkala.

Děkuji.

Offline

 

#2 2017-02-22 17:14:36

Zdena
Moderátorka

Re: Solidární zvýšení daně u záloh

Dobrý den. Podle § 16b ZDP je zdaňovacím obdobím daně z příjmů fyzických osob kalendářní rok. Poplatník vypočítá svoji roční daňovou povinnost a odečte zaplacené zálohy. Jestliže měl po zbytek roku nižší daňový základ (80% paušál udělá své), tak se mu může téměř celá sražená záloha vrátit. Zaměstnavatel nesrazil zvýšenou daň, nýbrž zvýšenou zálohu na daň.

Offline

 

#3 2017-02-22 17:33:42

JitkaK
Člen/ka

Re: Solidární zvýšení daně u záloh

ano ano, ujistila jste mě, děkuju.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB