Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-02-08 15:57:20

dája
Člen/ka

Služební auto k soukromým účelům,

Dobrý den,při zaměstnání používám služební vozidlo a toto vozidlo mohu používat i pro soukromé účely.1% vstupní ceny vozidla je mi přičítáno ke mzdě a zdaněno. Mám dotaz, jak to je v případě, když mám dlouhodobou nemocenskou, zda zdanění probíhá stejně,nebo částka v období nemoci není přidaněna. Dále mám dotaz, když uhradím měsíčně náhradu za spotřebované PHM za ujeté km pro soukromé účely,zda se výše uvedené 1% ještě zdaňuje. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Offline

 

#2 2017-02-08 18:57:29

Zdena
Moderátorka

Re: Služební auto k soukromým účelům,

Dobrý večer. 1% vstupní ceny vozidla podléhá zdanění i v době dlouhodobé nemoci, částka nepeněžního příjmu tedy bude přidaněna. Pokud v příslušném měsíci nemáte žádný příjem, ze kterého by zaměstnavatel mohl srazit zálohu na daň, ZP a SP, tak se dohodněte, zda srazí odvody z příští mzdy, nebo zda příslušnou částku zaměstnavateli uhradíte.
Uvedené 1% se zdaňuje vždy, náhrada za PHM pro soukromé účely s tím nesouvisí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB