Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2017-02-02 16:55:28

jola
Člen/ka

výpočet DPH

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na výpočet DPH. Vystavila jsem fakturu,kde DPH bylo vypočítáno z částky s DPH. Celková částka byla vyšší než 10.000,-Kč. Zákazník druhý den přišel, že potřebuje fakturu opravit,že DPH není správně vypočítané. Jeho účetní vyžaduje výpočet DPH ,kde základ daně je bez DPH a  z toho vypočítat DPH a pak přičíst.
Myslím si,že zákon umožňuje výpočet DPH jako součin základu daně a sazby daně nebo rovněž vypočítat z částky,která je včetně daně. Rozdíl byl 1,-Kč. Chci se zeptat je mojí povinností doklad opravovat. Doposud jsem žádnou fakturu nemusela opravovat.
Děkuji za odpověď.
Zdravím.                                                                        Jarmila

Offline

 

#2 2017-02-02 18:27:26

Zdena
Moderátorka

Re: výpočet DPH

Dobrý večer. Podle ustanovení § 37/2 ZDPH může plátce vypočítat daň z úplaty za zdanitelné plnění, která je včetně daně. Jestli jste uzavřeli s odběratelem nějakou smlouvu, tak se podívejte, jak byla sjednána cena. Pokud byla sjednána bez daně, tak bych fakturu opravila.

Offline

 

#3 2017-02-02 18:34:30

jola
Člen/ka

Re: výpočet DPH

Dobrý večer paní Zdeno, děkuji za rychlou odpověď. Žádnou smlouvu jsme neuzavřeli. Fakturu jsem opravila,ale vadilo mi jeho jednání, že máme špatně vypočítané DPH.
Ještě jednou děkuji a přeji pěkný večer.
                                                                                    Jarmila

Offline

 

#4 2017-02-03 13:09:04

Zdena
Moderátorka

Re: výpočet DPH

Dobrý den, paní Jarmilo. Přidávám radu z nápovědy svého programu. Pokud vypočítáte DPH z ceny s daní, tak vznikají zdánlivé nepřesnosti, které se stávají důvodem reklamace špatně vypočítané DPH. Pokud se chcete neoprávněným reklamacím vyhnout, doplňte na fakturu následující text: "Výpočet DPH z ceny s daní podle § 37 odst. 2 zákona 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB