Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-12-02 12:23:25

Bobo
Člen/ka

DUZP u vývozu zboží

Dobrý den paní Zdeno,
moc bych Vás chtěla poprosit o radu.
Tápu se zaúčtováním fatury a DUZP při vývozu zboží(do Švýcarska-3.země):
Faktura vystavena dne 30.11.2016. Celní doklady (MRN) vystaveny 30.11.2016.
Datum výstupu zboží z EU 01.12.2016.
Fakturu zaúčtuji 30.11.2016, výnosy jsou v měsíci 11. Používám kurz-pevný měsíční k 1.dni v měsíci ČNB.
Vím, že DUZP je dle datumu výstupu z EU. Faktura bude v prosincovém DPH na ř.22.
A teď mám problém s účetním programem-tzn. doplním do účtování DUZP na prosinec, aby bylo dobře přiznání DPH a tím mi přejdou výnosy z listopadu do prosince a
zůstávají přepočtené listopadovým kurzem!!
Jak je to správně????
Já si myslím, že by výnosy měli zůstat v listopadu, ale faktura bude v DPH za 12.

A dále-někde jsem četla, že se musí do účetnictví účtovat faktura za vývoz zboží dle celních dokladů tj. kurzem celnice.
V zákonu o DPH jsem se toho nedočetla.

Předem moc děkuji za odpověď - hezký den
Bobina

Offline

 

#2 2016-12-05 19:09:06

Zdena
Moderátorka

Re: DUZP u vývozu zboží

Dobrý večer, paní Bobino.

Vidím to stejně, jako Vy. Výnosy v listopadu, DPH v prosinci. Spojte se s autorem svého účetního programu, jak správně zadat potřebné údaje.

V účetnictví přepočítáváte podle vnitřní směrnice, tam jste si stanovili pevný měsíční kurz ČNB, takže Vás celní kurz nezajímá. Na ř. 22 přiznání k DPH by měla být podle mého názoru hodnota faktury přepočítaná kurzem ČNB, který budete používat v prosinci (podle § 4/5 ZDPH se použije kurz devizového trhu vyhlášený ČNB, PLATNÝ PRO OSOBU PROVÁDĚJÍCÍ PŘEPOČET ke dni vzniku povinnosti přiznat uskutečnění plnění). To zřejmě bude další oříšek, jak zapsat do programu. Výnosy budete mít přepočítané listopadovým kurzem, do přiznání k DPH by mělo být přepočítáno prosincovým kurzem:-)

Asi bych vykázala v přiznání k DPH přepočtené listopadovým kurzem, statistickou hodnotu z JSD bych nepoužila.

Offline

 

#3 2016-12-06 11:05:19

Bobo
Člen/ka

Re: DUZP u vývozu zboží

Dobrý den paní Zdeno,
moc Vám děkuji za odpověď. Jste úžasná.
Hned volám programátorům - bude to horor.
Mooooc Vám děkuji - hezký den Bobina

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB