Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-09-16 14:21:59

Jan Tapov
Člen/ka

provozování živnosti doma

Dobrý den, jsem celkem šikovný kuchař a rád peču. Oslovila mne firma, že po mě chce, abych jim pekl domácí pečivo na hot dog a nemám na to živnost. Firma ale po mě chce vystavovat faktury. živnost si samozřejmě udělám, ale při množství cca 1000ks /měsíc s obratem cca 12000,- si nemohu dovolit platit provozovnu s výrobou. Poradíte mi jaké jsou možnosti? Děkuji Jan

Offline

 

#2 2016-09-18 17:50:01

taxi
Člen/ka

Re: provozování živnosti doma

Dobrý den, jde péci přímo ve firmě, která Vás oslovila? Nebo se zkusit domluvit v nějaké pekárně o možnosti péct u nich?

Offline

 

#3 2016-09-18 18:05:11

Jan Tapov
Člen/ka

Re: provozování živnosti doma

taxi napsal(a):

Dobrý den, jde péci přímo ve firmě, která Vás oslovila? Nebo se zkusit domluvit v nějaké pekárně o možnosti péct u nich?

Děkuji za reakci.  Jako asi bych si dokázal sehnat něco jako potvrzení, že to peču jinde,  ale to je mimo město.  Myslíte že by to stačilo  potvrzeni, že mi provozovna XY poskytuje prostor pro vlastni činnost  ale pekl bych to doma?

Offline

 

#4 2016-09-19 20:32:04

Zdena
Moderátorka

Re: provozování živnosti doma

Doufám, že by stačilo potvrzení. Pokud byste chtěl péci doma, tak byste musel mít stavebním úřadem schválený (zkolaudovaný) prostor. Pro stavební řízení byste potřeboval stanovisko hygieniků a souhlas hasičů. Pokud vím, tak hygienici mají dost požadavků, jejichž splnění je i finančně náročné.

Offline

 

#5 2016-09-20 17:02:05

taxi
Člen/ka

Re: provozování živnosti doma

Jujky, já to myslela doopravdy, pronajmout si hodiny na pečení v nějaké malé pekárničce, a ono stačí potvrzení.... diskuse je super, když se dají hlavy dohromady...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB