Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2016-08-05 17:22:31

Frkus
Člen/ka

OSVC ? Prodej zbozi do sveta (vcetne EU)

Dobry den,

resim se svym ucetnim jeden problem.

Jsem OSVC, neplatce DPH, osoba k dani indetifikovana (kvuli klientum v EU) nabizim sluzby (grafika) klientum v EU i mimo. Zde bez problemu, vse jak ma byt.

Nyni bych chtel nabizet skrze eshop vlastni graficke vytvory - vytiskle plakaty, pohledy, atd. Neco muze byt fyzickeho charakteru (plakaty), neco ciste digitalniho (to si klient ulozi na pocitac).

K prodeji tech tistenych veci (plakaty,..) budu vyuzivat jednu sluzbu v USA, tj, co si zakaznik objedna, to se vytiskne v USA a ta firma mu to rovnou posle. To vse je OK.

Nicmene je zde par veci, ktere ani muj ucetni neumi na 100% zodpovedet.

- Pri prodeji pres eshop nemam jak zjistit ? respektive nebudu to umoznovat, aby si nekdo mohl zvolit ze je platce VAT nebo neni.
- Ceny v eshopu budou zrejme v USD
- Jak mam resit DPH, jako neplatde DPH, hlavne pri prodeji lidem do EU

Myslim si, ze neni problem prodavat cokoliv mimo EU. Jako neplatce DPH, budu prodavat bez VAT. Problem ale ktery neumim zodpovedet je, co delat kdyz si nekdo objedna z EU. Jakou VAT budu uctovat? Jak budu a komu zpetne dokladat VAT? Musim VAT uctovat ikdyz jsem neplatce DPH?

Dekuji za odpoved
F.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB