Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

#1 2016-06-30 18:14:41

kacabajda
Člen/ka

Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Dobrý den, podnikatel mi zapomněl dát za květen jednu fakturu v RPDP na 20.000, v řádném DPH bylo na ř.25 - 50.000 (ale správně má být 70.000), ř.25 nemění ve výsledku daňovou povinnost, musím podat dodatečné DPH na rozdíl 20.000 v ř.25, když výsledné DPH je stejné? A kontrolní hlášení podám následné kompletně celé? Děkuji za objasnění.

Offline

 

#2 2016-06-30 23:52:30

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Podala bych dodatečné přiznání k DPH a následné kontrolní hlášení. Odběratel uvede přijaté plnění ve svém kontrolním hlášení a FÚ asi bude pátrat, zda uvedl i dodavatel. Koledujete si o výzvu:-)
Následné kontrolní hlášení se podává kompletně celé (údaje z řádného KH, doplněné o zapomenutou fakturu).

Offline

 

#3 2016-07-01 07:26:03

kacabajda
Člen/ka

Re: Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Děkuji, jen k tomu dodatečnému DPH, uvedu do ř.25 jen rozdíl tj. 20.000? Nebo pro RPDP platí celá suma 70.000 (v řádném bylo 50.000) Děkuji

Offline

 

#4 2016-07-01 08:52:04

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Do dodatečného přiznání k DPH uvádíte jenom rozdíl oproti řádnému přiznání, tj. do řádku 25 uvedete 20.000.

Offline

 

#5 2016-07-16 19:41:27

marie388
Člen/ka

Re: Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Dobrý den, podnikatel čtvrtletní plátce DPH, přinesl mi 3  přijaté faktury nad 10 000,- Kč které patří do 1. čtvrtletí. přijaté faktury z 28. 2. 2016 a co ted. Dph může dát k 1. 4.2016, ale jak je to s KH, jaké datum nebo musím dělat
nějaké dodatečné.Nějak jsem se do toho zamotala. Můžete mi to prosím někdo vysvětlit. Děkuji moc za radu. M.

Offline

 

#6 2016-07-16 22:07:19

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Pokud nejde o faktury v režimu přenesení daňové povinnosti (vystavené bez DPH, daň měl přiznat příjemce), tak je můžete dát k 1. 4. 2016. V kontrolním hlášení ve sloupci DPPD uvedete DUZP, které je uvedeno na faktuře dodavatele, např. 28. 2. 2016. Datum uplatnění nároku na odpočet se v KH neuvádí. Je to v pořádku, nárok na odpočet si můžete uplatnit třeba až po 3 letech od DUZP, nemusíte uplatňovat ve stejném období, ve kterém dodavatel přiznal daň. Mnohdy to ani není možné. Například v případě, kdy dodavatel uvedl DUZP 31. 3. 2016 a Vy jste obdrželi daňový doklad až začátkem dubna. Podmínku pro uplatnění nároku na odpočet podle § 73/1/a) ZDPH - mít daňový doklad - splníte až v dubnu.

Offline

 

#7 2016-08-19 10:46:05

romča
Člen/ka

Re: Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Dobrý den.
Přesně nad tímto jsem přemýšlela -fa od dodavatele - datum zdanitelného plnění 21.3. , fa obdržená až 1.4.2016 - tedy se mi objeví v kontrolním hlášení až ve 2.čtvrtletí,ale s datem zdanitelného plnění 21.3.16 a v přiznání DPH také až ve 2.čtvrtletí, chápu to takto správně?? Ve kterém případě se musí podat dodatečné kontrolní hlášení?? pokud by se mi toto stalo v režimu přenesené daňové povinnosti ale to by pak muselo být i dodatečné daňové přiznání? a v jakém dalším případě?? stále  v tom tak nějak tápu,..... díky moc za odpověď

Offline

 

#8 2016-08-22 22:04:15

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Ano, faktura, kterou jste obdrželi až 1. 4. 2016, se objeví v přiznání a v kontrolním hlášení za 2. čtvrtletí. Dodatečné přiznání a následné kontrolní hlášení za 1. čtvrtletí byste měla podat v případě, že Vám vznikla povinnost přiznat DPH v 1. čtvrtletí, například z přijatého tuzemského plnění v režimu přenesení daňové povinnosti, nebo při pořízení zboží z jiného členského státu.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Dodatečné DPH a následné kontrolní hlášení

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB