Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2016-07-10 12:04:42

Michal Z.
Člen/ka

Re: dph před registrací

Dobrý den,
zakládáme s.r.o a již máme přiděleno IČ. Neprovedl jsem ještě registraci na FÚ (ani k DPH ani k dani z příjmů - lhůta je až 30 dní, takže mám čas) a nemám ještě založený bankovní účet. Již bych ovšem potřeboval nakupovat nějaké vybavení a služby. Chci se zeptat, jestli mohu za tyto věci platit hotově případně ze svého osobního běžného účtu (aby to nemělo vliv na případné uplatnění odpočtu) - anebo je potřeba vyčkat na založení firemního účtu a z něj pak vše hradit?
Dále bych se rád zeptal, jestli v případě, kdy se plátcem DPH stává firma hned od založení, může uplatnit odpočet DPH i ze zřizovacích výdajů (sídlo firmy apod.) a také ze služeb, pokud k jejich zdanitelnému plnění došlo ještě před reálnou registrací k DPH..

Děkuji
Michal

Offline

 

#27 2016-07-13 11:49:27

Zdena
Moderátorka

Re: dph před registrací

Můžete nakupovat vybavení a služby, plaťte raději v hotovosti. Finanční úřady dělají při dobrovolné registraci k DPH drahoty, asi se nestanete plátci hned od založení firmy. Při pozdější registraci budete moci uplatnit nárok na odpočet podle § 79 zákona o DPH. Ze služeb, které nebudou ke dni registrace součástí obchodního majetku, a ze zřizovacích výdajů nebudete moci uplatnit nárok na odpočet.

Offline

 

#28 2016-10-03 18:39:48

taxi
Člen/ka

Re: dph před registrací

Dobrý den, prosím o radu, dobrovolný plátce DPH od září, podáváme první přiznání DPH, v září není ani na vstupu, ani na výstupu žádné DPH, jen do řádku 45 DPH uvedeme hodnotu DPH majetku ze srpna, a otázka zní, dělá se k takovému přiznání DPH i KH? Když jsou krom řádku 45 všude nuly? Děkuji moc.

Offline

 

#29 2016-10-03 20:07:34

Zdena
Moderátorka

Re: dph před registrací

Dobrý den, plnění z řádku 45 se do kontrolního hlášení neuvádějí. Nebudete mít náplň pro žádný z řádků kontrolního hlášení, takže bych KH nepodávala.

Offline

 

#30 2016-10-04 08:38:16

taxi
Člen/ka

Re: dph před registrací

Dobrý den, tak nějak jsem si to myslela, ale jistá jsem si nebyla, velice děkuji za odpověď, paní Zdeno, a přeji pěkný den, Vám i všem.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB