Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2016-07-02 19:06:31

MarcelFiala
Člen/ka

Nestandardní situace pro studenta - OSVČ

Dobrý den, zajímal by mě způsob platby zdravotního pošištění jako studenta - OSVČ.

Chci si v České Republice založit živnost. V součsné době jsem ale studentem v Dánsku. Ministerstvo školství moje studium uznává, mám tedy v ČR stále status studenta, stejně jako i trvalý pobyt na území ČR.

Problémem je ale zdravotní pojištění. Jako všichni studenti v Dánsku, i já mám automaticky nárok na PLNOU zdravotní péči a tudíž jsem se musel odhlásit od své pojišťovny v ČR (VZP).

Co jsem četl, podle zíkona mám po založení OSVČ 8 dní na požádání pojištovny o prominutí platby zdravotního pojištění. Jak to mám ale udělat, když v ČR aktuálně žádnou pojišťovnu nemám?

V krajním případě by mi ani nevadilo pojištění v ČR reálně platit, pak ovšem opět nastává otázka: Komu?

Předem děkuji za odpověď,
Marcel Fiala

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB